MEDIJI TVRDE: Netanjahu odgovorio Berbokovoj - "Mi nismo nacisti, u Gazi nema gladi"
NEMAČKA ministarka spoljnih poslova Analena Berbok je u toku razgovora s izraelskim premijerom Benjaminom Netanjahuom o humanitarnoj situaciji u Pojasu Gaze navodno optužila Izrael da je izazvao krizu gladi u palestinskoj enklavi, na šta je Netanjahu navodno odgovorio: "Mi nismo nacisti'', javlja izraelski Kanal 13.
Foto Tanjug/AP
Kanal 13 izveštava da je Netanjahu, kada je nemačka šefica diplomatije ponudila da pokaže njemu i ministru za strateška pitanja Ronu Dermeru fotografije gladne dece u Gazi, odgovorio da postoje slike pijaca i plaža u Pojasu Gaze i da tamo ''nema gladi'', prenosi Tajms of Izrael.
Na društvenim mrežama kruže fotografije koje navodno pokazuju tezge na pijacama i stanovnike Gaze kako uživaju na plaži, nakon što je izraelska vojska pre dve nedelje povukle kopnene snage iz južnog dela Pojasa Gaze.
"U Gazi vlada glad"
Berbokova je navodno preporučila Izraelu da prestane da širi fotografije života koji se navodno vraća u normalu u palestinskoj enklavi ''jer one ne prikazuju pravu situaciju u Gazi'', gde zapravo vlada glad.
- To je stvarno. To je stvarnost. To nije ono što su nacisti napravili, mi nismo kao nacisti koji su proizvodili lažne slike - navodno je odgovorio Netanjahu.
Prema izveštaju Kanala 13, Berbokova je izraelskog lidera upitala da li time želi da kaže da lekari na terenu, kao i mediji, ne govore istinu o situaciji u enklavi.
Berbokova je doputovala u Izrael u sredu, nakon iranskog napada na Izrael u noći između subote i nedelje, kada je u pravcu ove zemlje lansirano oko 350 dronova i raketa, podseća Tajms of Izrael.
Nemačka je pozvala Izrael da pokaže uzdržanost nakon napada, upozoravajući da bi svako dodatno direktno neprijateljstvo sa Iranom moglo da dovede Bliski istok u sveopšti rat.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
IRAN PRETI: Ukoliko Izrael pokrene vojnu akciju protiv Irana, upotrebićemo silu
18. 04. 2024. u 22:39
IRAN OTKRIO LOKACIJE IZRAELSKIH NUKLEARNIH OBJEKATA Haktalab: Spremni da uzvratimo napad
18. 04. 2024. u 14:09
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)