LIKVIDIRANA NAJMLAĐA GRADONAČELNICA U EKVADORU: Pronađena ubijena zajedno sa savetnikom
NAJMLAĐA gradonačelnica u Ekvadoru Brigit Garsija i savetnik Hairo Lor pronađeni su danas ubijeni u automobilu, saopštila je policija.
Foto Tanjgu/AP
Policija je navela da istražuje smrt gradonačelnice San Visentea Garsije (27) i Lora nakon otkrića njihovih tela u provinciji Manabi.
Navodi se da su oni zadobili rane od vatrenog oružja, preneo je Rojters.
Garsija je bila član Građanske revolucionarne partije bivšeg ekvadorskog predsednika Rafaela Koree.
Predsednički kandidat Fernando Viljavisencio, kritičar korupcije i organizovanog kriminala, ubijen je prošlog avgusta dve sedmice pre izbora.
Predsednik Ekvadora Danijel Noboa proglasio je vanredno stanje u januaru zbog talasa nasilja i označio 22 kriminalne grupe kao terorističke organizacije.
Vanredno stanje je produženo ranije ovoga meseca.
Ekvador je zahvatilo nasilje za koje vlasti okrivljuju trgovce drogom.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ZAJEDNIČKA VEŽBA: Kina, Rusija i Iran sa zajedničkom budućnošću
UKRAJINSKI VOJNICI U KLANICI POKROVSKA: "U gradu je pravi pakao, Rusi doveli sve snage koje mogu"
RUSKA pešadija prodrla je u gradske granice jednog od glavnih strateških ciljeva predsednika Rusije Vladimira Putina, preteći da ga opkoli. Ukrajinske specijalne snage uključile su se u borbe u urbanom području.
29. 10. 2025. u 17:43
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
ODBRUSILA CARINIKU: Gocu na granici nazvali Rašinom mamom
PEVAČICA bez dlake na jeziku govori o odnosu sa suprugom Rašom Novakovićem, uvek se sa šalom osvrćući na razliku u godinama koja je mnogima bila glavna tema na početku njihovog zabavljanja.
31. 10. 2025. u 18:35
Komentari (0)