"ŽELE DA IH OCRNE I DOVEDU U PITANJE" Oglasila se Moskva - U predsedničke izbore mešaju se neprijateljske zemlje, prednjače Amerika i Nemačka
U PREDSEDNIČKE izbore u Rusiji mešaju se sve neprijateljske države, a prednjače SAD i Nemačka, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova.

Foto D. Dozet
Sjedinjene Američke Države pokušavaju da izdejstvuju da čitav svet proglasi izbore za nelegitimne i Moskva se tome suprotstavlja, navodi se u saopštenju zamenika predsednika komisije Ministarstva za izbore Genadija Askaldoviča.
Nemačka pokušava da se meša u izbore preko nevladinih organizacija i medija s ciljem da ih stavi pod znak pitanja, dodaju u Ministarstvu.
- Žele da ocrne i dovedu u pitanje naš izborni proces - naveo je diplomata.
Kako je navedeno, na društvenim mrežama se objavljuju lažne informacije u vezi sa izborima, odnosno fotografije i video snimci na kojima se vide kolone Rusa koji žele da glasaju predstavljaju se kao protesti.
- Rusi koji su glasali u inostranstvu, odbacili su pozive marginalnih ličnosti i napravili slobodan izbor - rekla je portparol Ministarstva Marija Zaharova.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
EKSKLUZIVNO:Američki reditelj Pol Kampf i producent Dragan Ivanović gosti podkasta Novosti
Preporučujemo


ANALIZA "BLUMBERGA": Slovačka postala jedna od najvećih proruskih zemalja u Evropi
17. 03. 2024. u 15:36

OGROMNA IZLAZNOST NA IZBORIMA U RUSIJI: Evo koliko je do sada ljudi glasalo
17. 03. 2024. u 14:19

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)