FIGARO: Rusija jača svoje liderstvo u izvozu nuklearnih reaktora
RUSKA državna korporacija Rosatom gradi skoro polovinu novih nuklearnih elektrana u svetu i zauzima dominantnu poziciju na tržištu, piše Figaro.

Foto: Piksabej
Kompanija je ostavila svoje konkurente daleko iza sebe i uspešno zaobilazi zapadne sankcije nudeći punu uslugu i finansiranje.
Rusija se pozicionira i kao globalni centar za obrazovanje u oblasti nuklearne energije: prema podacima Ministarstva spoljnih poslova, u ovoj oblasti u zemlji studira više od 2.000 studenata iz 65 zemalja.
Takva spoljnoekonomska aktivnost uživa široku podršku Kremlja, koji ju je učinio tačkom svoje politike u oblasti međunarodnih odnosa, primećuje Figaro.

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)