PAO “NEMAČKI AMAZON” ZA KRIMINALCE: Policija "zatvorila“ Crimemarket sa 180.000 korisnika
NEMAČKA policija razbila je najveću kriminalnu onlajn platformu na nemačkom govornom području sa više od 180.000 korisnika i uhapsila šest osoba.

Foto Shutterstock
Reč je o platformi "Crimemarket" (Krajmmarket) koja se smatrala "nemačkim Amazonom za onlajn kriminal“, prenosi Dojče vele.
Izvedeno je vše od 100 pretresa i uhapšeno ukupno šest osoba, uključujući glavnog osumnjičenog, 23-godišnjeg muškarca iz Koršenbroiha, koji se nalazi nedaleko od Diseldorfa. Protiv njega se vodi istraga zbog pranja novca i kompjuterske prevare. Server ove kriminalne organizacije zaplenjen je na Islandu.
Težište racije bilo je u nemačkoj pokrajini Sjeverna Rajna-Vestfalija, gde je pretreseno ukupno 36 objekata. U njima su zaplenjeni brojni dokazi, poput mobilnih telefona i IT-uređaja, kao i droge te 600.000 evra u gotovini i pokretnim vrednostima.
Platforma je, kako su objasnili istražni organi, bila aktivna na regularnom internetu, a ne na Darknetu i bila je dostupna svima.

Foto printskrin rt.com
Prema tome, mnogi maloletnici su bili korisnici te platforme, rekla je Mirijam Brauns, iz policije u Diseldorfu. Zastrašujuće je, kako je pojasnila, koliko je bilo lako na internetu vršiti kriminalne radnje i to na svima dostupnim stranicama.
Na toj platformi bilo je registrovano više od 180.000 korisnika. Na njoj su bile nuđene kriminalne usluge, ali i detaljna uputstva za teška krvična dela, kao i droge.
Nakon uspešne policijske akcije, došlo je do značajnih promena na toj sceni. Svi podaci koji su se nalazili na platformi su u rukama policije. Administratori, moderatori i korisnici „Crimemarketa” sada moraju računati sa krivičnim merama.
-Korisnici od danas moraju očekivati da će im se policija ubrzo obratiti, rekla je Brauns.
-Danas je “Crimemarket” zatvoren", rekao je u svom obraćanju javnosti ministar unutrašnjih poslova Severne Rajne-Vestfalije Herbert Rojl (CDU).
Time je policiji pošlo za rukom da zada veliki udarac protiv vrhunskih kibernetičkih kriminalaca. "Dakle, nismo imali posla s malim online trgovcem iz komšiluka, već s nemačkim Amazonom za kibernetički kriminal", rekao je Herbert Rojl.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - RUSI UNIŠTILI PRVI ABRAMS: Američki tenk u plamenu
Preporučujemo

NEMAČKI MEDIJI: Šolc neće promeniti odluku – ništa od slanja raketa „taurus“ Kijevu
03. 03. 2024. u 00:00

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

SRPSKA SNAJA IZ ZAMBIJE Opisala svoj prelazak u pravoslavlje: "U početku, neke stvari bile su mi ČUDNE"
PATRICIJA Kaunda iz Zambije pre nekoliko godina zaljubila se u mladića iz Srbije, a zbog njega se doselila u našu zemlju, pa čak i promenila veru.
02. 08. 2025. u 11:32
Komentari (0)