BANKU BARKLI OČEKUJE TUŽBA: Američki akcionari ih optužuju zbog greške prilikom prodaje duga
AMERIČKI sud najavio je danas da će britanska banka Barkli morati da bude procesuirana u vezi s delom grupne tužbe akcionara zbog prodaje duga u iznosu većem od oko 17,7 milijardi dolara (oko 16,3 milijardi evra), što je iznad sume koju su regulatori u SAD dozvolili.

FOTO: N. Skenderija
Američki okružni sudija s Menhetna Ketrin Polk Faila istakla je danas da su akcionari na adekvatan način ustvrdili da banka Barkli nije obelodanila izostanak internih kontrola kako bi bila otkrivena greška, preneo je Rojters,
Ona je dodala da akcionari mogu da pokušaju da dokažu da su britanski finansijski gigant i nekoliko njegovih zvaničnika, uključujući bivšeg izvršnog direktora Džesa Stejlija, bili "nepromišljeni" uveravajući ih da je banka sve uradila u skladu sa saveznim zakonima o hartijama od vrednosti.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo

REKORDNA ZAPLENA ORUŽJA: Zajednička akcija Kanade i SAD, banda krijumčarila i drogu
23. 02. 2024. u 00:35

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

INCIDENT NA EVROVIZIJI: Albanski navijači napali Princa, u grupu navijača uletelo obezbeđenje
PREDSTAVNIK Srbije na Evroviziji u Bazelu, Princ od Vranje završio je prvu probu u Bazelu, koja je protekla veoma burno
08. 05. 2025. u 16:27
Komentari (0)