EVROPA GUBI DOSTOJANSTVO POSLUŠNIM POKORAVANJEM SAD Lavrov: Evropljani su odrasli ljudi, neka sami brinu o svojoj sudbini
SJEDINjENE Američke Države otvoreno se angažuju na ispumpavanju resursa iz evropskih zemalja, dok Evropa svojim poslušnim pokoravanjem gubi stratešku autonomiju i osećaj dostojanstva, izjavio je ruski ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov na međunarodnom forumu "Za slobodu nacija".
Foto: AP Photo/Alexander Zemlianichenko, Pool/Shutterstock/Ilustracija
- U kontekstu ekonomskih problema, Amerikanci su se otvoreno angažovali na ispumpavanju resursa iz Evrope. Odsecaju obećavajuća tržišta i pouzdane izvore energije. Zbog toga su bez oklevanja digli u vazduh gasovode Severni tok i naredili Nemačkoj i ostatku Evrope da proguta ovo poniženje. Evropa je tiho poslušala, zaboravljajući na svoje nekadašnje stidljive spekulacije o strateškoj autonomiji i dostojanstvu - naglasio je Lavrov.
On je istakao da je sada "evropska industrija bukvalno prinuđena da bira između prebacivanja poslovanja u inostranstvo i propasti".
- Evropljani su odrasli ljudi. Neka sami brinu o svojoj sudbini - poručio je Lavrov.
Partija Jedinstvena Rusija organizovala je prvi Međunarodni forum pristalica borbe protiv savremenih praksi kolonijalizma "Za slobodu nacija". Forum se održava u Moskvi 15. u 16. februara uz učešće više od 50 zemalja.
BONUS VIDEO: ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
(Tanjug)
Preporučujemo
PUTIN JE NAJBOLjI PREDSEDNIK NA SVETU: Kadirov o intervjuu ruskog lidera
09. 02. 2024. u 20:50
U SLUČAJU NAPADA NA SEVERNU KOREJU, ODMAZDA BI BILA STRAŠNA: Moskva upozorava SAD
07. 02. 2024. u 07:54
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
KALINIĆ IZ ZATVORA "Ludost je bila ubiti Đinđića - imam dogovor i NEĆU da ga kršim, osim ako neko drugi progovori"
"TO SAMO idiot može da uradi i to premijera države. Van pameti!"
01. 11. 2025. u 22:07
Komentari (0)