KOLIKO ĆE JOŠ TRAJATI RAT U UKRAJINI? "To bi bio značajan gubitak za Ukrajinu i za ugled SAD u svetu"
BEZ obzira šta se dešava u američkoj politici ove godine, američki i zapadni obaveštajni zvaničnici veruju da će ruski rat u Ukrajini verovatno trajati mnogo duže, tvrdi CNN.

Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
Procene se razlikuju, ali praktično svi pretpostavljaju da će biti još najmanje dve godine borbe, prema više izvora upoznatih sa obaveštajnim podacima, ako je verovati ovom američkom mediju.
Privatno, neki američki i zapadni zvaničnici kažu da bi moglo biti još pet godina borbe, navodi se u tekstu.
Kratkoročno, Ukrajina bi mogla da izdrži bez podrške SAD, iako u pat poziciji, rekao je izvor zapadnih obaveštajnih službi. Ali to bi ipak bio značajan gubitak ne samo za Ukrajinu već i za ugled SAD u svetu, navodi on.
BONUS VIDEO:
Preporučujemo

SADA JE CILj CEO JUŽNI DEO UKRAJINE: Rusi proširili ciljeve specijalne vojne operacije
19. 01. 2024. u 08:14

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)