OVO JE BIVŠI DEČKO NOVOG PREMIJERA FRANCUSKE: Čovek blizak Makronu, bio poslanik u Evropskom parlamentu
GABRIJEL Atal je imenovan za novog premijera Francuske, saopšteno je.
Foto: Tanjug/AP
Sa 34 godine, on je najmlađi premijer ikada u modernoj francuskoj istoriji, prestigavši čak i socijalista Lorana Fabijusa koji je imao 37 godina kada je imenovan.
Gabrijel Atal je do sada bio na funkciji ministra prosvete i otvoreno se deklariše kao pripadnik LGBT.
On je do nedavno bio u građanskoj zajednici sa poznatim advokatom i političarem Stefanom Sejorneom.
Sejorne je od 2019. godine poslanik u Evropskom parlamentu, a pre toga je bio savetnik sadašnjeg predsednika Emanuelan Makrona dok je bio ministar.
On je bio jedan od glavnih savetnika Makrona tokom kampanje za predsedničke izbore 2017. godine, a 2022. je izabran za generalnog sekretara njegove stranke Renesanse.
Smatra se bliskim saradnikom Emanuela Makrona.
Rođen je u Francuskoj, ali je deo detinjstva proveo u Argentini, a kasnije je bio i na studentskoj zameni u Španiji.
BONUS VIDEO: FRANCUSKI SENT EMILION - Mesto koje živi od vina i za vino
(Telegraf)
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"NE ŽELIM PREGOVORE" Tramp brutalno zapretio: Napadi na Iran biće nastavljeni dok ne pristanu
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da će američki vazdušni udari na Iran biti nastavljeni i narednih dana, uz upozorenje da će biti sve intenzivniji ukoliko Teheran ne pristane na sporazum, dodajući da trenutno ne želi pregovore sa Iranom.
15. 07. 2026. u 20:30
NOVI JEZIV SNIMAK DRAME U AVIONU: Supruga drži Srbina da ne ispadne iz aviona (VIDEO)
NA letu iz Soluna za Mihnen prošlog petka dogodio se incident kada je tokom leta pukao prozor aviona, a onda je došlo do dekompresije kabine.
14. 07. 2026. u 17:57
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (0)