ZAHAROVA UPOZORILA: Nove sankcije Južne Koreje protiv Rusije negativno će uticati na bilateralne odnose
NOVE sankcije Južne Koreje protiv Rusije negativno će uticati na bilateralne odnose, a odgovor Moskve neće nužno biti simetričan, upozorila je danas na brifingu za novinare portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova.

FOTO: AP/Tanjug
- Nove južnokorejske sankcije i ograničenja naneće štetu praktičnoj saradnji Rusije i Južne Koreje. Kad smo kod tog pitanja, recimo da je ta saradnja već ozbiljno narušena nakon što se zvanični Seul pridružio kolektivnim, protivzakonitim antiruskim sankcijama Zapada. Sve zajedno, to će nesumnjivo negativno uticati na celokupni set bilateralnih odnosa - poručila je Zaharova, prenosi TASS.
Ona je ukazala da Rusija zadržava pravo da uzvrati i to "ne nužno na simetričan način".
BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE: Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
Preporučujemo

UVEK U PRVOM PLANU: Horoskopski znakovi koji uvek žele da budu u CENTRU pažnje
26. 12. 2023. u 08:21

"NEĆU MOĆI DA PRISUSTVUJEM DOGAĐAJIMA" Država EU zabranila Ficu prelet do Moskve, traže se alternativne rute
SLOVAČKI premijer Robert Fico je izvestio da Estonija nije dozvolila slovačkom avionu za Rusiju da preleti preko njene teritorije i da se traži alternativni put.
07. 05. 2025. u 21:01

"TO JE SKANDAL!" Orban žestoko udario na Ursulu fon der Lajen zbog Ukrajine
MAĐARSKI premijer Viktor Orban oštro je kritikovao predsednicu Evropske komisije Ursulu fon der Lajen na društvenim mrežama zbog poziva Ukrajini da ubrza pristupanje Evropskoj uniji.
07. 05. 2025. u 15:26

INCIDENT NA EVROVIZIJI: Albanski navijači napali Princa, u grupu navijača uletelo obezbeđenje
PREDSTAVNIK Srbije na Evroviziji u Bazelu, Princ od Vranje završio je prvu probu u Bazelu, koja je protekla veoma burno
08. 05. 2025. u 16:27
Komentari (0)