PUTIN O MAKRONU: U jednom trenutku francuski predsednik je prekinuo vezu
RUSKI predsednik Vladimir Putin izjavio je da je francuski predsednik Emanuel Makron prekinuo sve veze s njim, ali je ruski predsednik ostavio otvorena vrata ponovnom uspostavljanju odnosa.

Foto: AP Photo/Thibault Camus, Pool/Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
Pre rata u Ukrajini Makron se predstavljao kao pregovarač između Zapada i Rusije. Francuski predsednik otputovao je u Moskvu nedeljama pre ruskog napada, u poslednjem pokušaju deeskalacije napetosti, piše Politiko.
Fotografije Makrona kako sedi na suprotnom kraju dugačkog stola u Kremlju postale su "mim" koji se deli na internetu.
U četvrtak, tokom godišnje konferencije za novinare i događaja Direktna linija sa Vladimirom Putinom, novinar francuskog kanala TF1 ga je pitao o njegovoj trenutnoj vezi sa Makronom.
Putin je rekao da imaju "prilično dobre radne odnose" i da je "spreman za dalju saradnju sa Francuskom" o bilateralnim i globalnim pitanjima. Ali je dodao:
- U jednom trenutku francuski predsednik je prekinuo vezu. Nismo mi to uradili, nisam ja. On jeste. Ako pokaže interesovanje, spremni smo. Ako ne, snaći ćemo se. Imamo druge stvari da uradimo.
BONUS VIDEO
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)