MOSKVA UPOZORAVA: Ukoliko ukrajinski F-16 polete iz NATO zemalja, Rusija će reagovati
ŠEF ruske delegacije na pregovorima u Beču o vojnoj bezbednosti i kontroli naoružanja Konstantin Gavrilov rekao je danas da će Moskva smatrati moguću upotrebu lovaca F-16 iz vazdušnih baza u Poljskoj, Rumuniji i Slovačkoj kao svoje učešće u sukobu u Ukrajini.
Foto Tanjug/AP
-Upozoravamo da će se upotreba borbenih lovaca sa teritorije ovih zemalja članica NATO u Moskvi smatrati njihovim učešćem u sukobu u Ukrajini i primorati Rusiju da preduzme mere odmazde, rekao je on na sastanku OEBS Foruma za bezbednosnu saradnju, prenela je RIA Novosti.
Gavrilov je dodao da su počela da se pojavljuju mišljenja da bi u uslovima značajnog uništenja aerodroma u Ukrajini, F-16 prebačeni ukrajinskoj vojsci mogli da polete iz vazdušnih baza u Poljskoj, Rumuniji i Slovačkoj.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Dosad su Holandija i Danska, od zapadnih zemalja, poručile da će da prebace F-16 Ukrajini.
Amsterdam očekuje da će da pošalje prve lovce u Kijev 2024. godine.
BONUS VIDEO - ŠOJGU IZNEO PODATKE O KONTRAOFANZIVI Ukrajina izgubila 125.000 vojnika i 16.000 komada vojne tehnike
Preporučujemo
ZELENSKI TRAŽI OPRAVDANjE ZA KATASTROFU: Zima je kriva za situaciju na frontu (VIDEO)
13. 12. 2023. u 18:07
RAT U UKRAJINI: Zelenski krije podatke od Amerikanaca? MO Rusije - Veliki gubici VSU u ljudstvu i tehnici (FOTO/VIDEO)
13. 12. 2023. u 07:38 >> 00:50
MARJINKA JE OSLOBOĐENA: Ruski tenkisti zauzeli utvrđenje VSU nadomak Donjecka (VIDEO)
12. 12. 2023. u 21:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)