ŠOLC IMA ŽESTOKU PORUKU ZA RUSIJU: Nemački kancelar ne odustaje od svoje namere
RUSIJA ne bi trebalo da računa na to da će se Nemačka i Zapad povući i da više neće biti u mogućnosti da pružaju finansijsku i vojnu podršku Ukrajini, izjavio je nemački kacelar Olaf Šolc.
Foto: AP Photo/Markus Schreiber/Mikhail Tereshchenko, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP
- U trenutnoj situaciji, govorimo o vrlo jasnoj poruci, koju daju svet, Evropa i Nemačka. Ona bi trebalo da zvuči ovako: ne treba računati na to da ćemo se povući, da nećemo moći da obezbedimo ono što Ukrajini treba sa njenih 46 miliona stanovnika - rekao je Šolc.
On je, ipak, tokom izlaganja na kongresu Socijaldemokratske partije Nemačke priznao da pružanje finansijske i vojne pomoći Ukrajini predstavlja veliki izazov za Nemačku.
BONUS VIDEO: KRZNENI ČLAN RUSKE ARMIJE - Pas Žužik pomaže protivvazdušnoj jedinici ruske vojske
(Sputnjik)
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
"VREME JE DA SE ZAVRŠI SUKOB U UKRAJINI": Šolc se obratio Putinu na samitu G20
22. 11. 2023. u 21:43
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
POREKLO VOJINA ĆETKOVIĆA Rođen u Kruševcu, a koreni mu nisu iz Srbije: "Nikada se nisam odricao dedova i pradedova - ponosan sam"
"JESAM, ponosan sam na svoje poreklo."
20. 05. 2026. u 16:57
Komentari (1)