"OSTAVITE ME NA MIRU": Lavrovu upadali u reč, on im ovako odbrusio
TOKOM obraćanja šefa ruske diplomatije Sergeja Lavrova na sednici Samita ministara spoljnih poslova OEBS-a u Skoplju, neko od prisutnih u sali očigledno je upadao u reč ruskom ministru, pa je Lavrov bio primoran da prekine izlaganje i interveniše.
FOTO: Tanjug/AP
Naime, Lavrov je govorio o bezobzirnom širenju NATO-a na Istok, koje je počelo nakon raspuštanja Varšavskog pakta. Međutim, ruskog ministra je neko očigledno ometao sa strane, pa je prekinuo izlaganje i ljutito upitao na engleskom:
„Možete li me ostaviti na miru, molim vas? Hvala“.
Šta je tačno bio razlog nezadovoljstva Lavrova, ostalo je van objektiva. Međutim, sudeći po svemu, zahtev ruskog ministra je ipak uvažen, pošto je nastavio sa svojim govorom.
Ranije je portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova saopštila da je ruska strana tokom pripreme za učešće na sednici Saveta ministara spoljnih poslova OEBS u Severnoj Makedoniji nailazila na „svakakve smicalice“. Kako je istakla, deo zapadnih zemalja „nastavlja da pritiska pedalu potpunog rusofobičnog ludila“.
Savet ministara spoljnih poslova OEBS-a održava se u sportskom centru „Boris Trajkovski“ u Skoplju i podrazumeva tri plenarne sednice. Poseta Skoplju je prvo putovanje Lavrova u Evropu od početka sukoba u Ukrajini, ako se ne računaju njegove posete Belorusiji i Turskoj. Zbog njegovog učešća na samitu OEBS-a u Severnoj Makedoniji, događaj bojkotuju ministri spoljnih poslova Ukrajine, Poljske, Estonije, Letonije i Litvanije.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO: SUSRET O KOME SE PRIČA: Putin pokazuje Kim Džong Unu nove objekte na kosmodromu "Vostočni"
Preporučujemo
IKONE NA ZIDOVIMA, MIR I SPOKOJ: Zavirite u porodični dom Nenada Okanovića (FOTO)
30. 11. 2023. u 09:22
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (1)