"TO JE PROBLEM ZAPADNOG MENTALITETA" Lavrov: Kako Amerika rešava „egzistencijalne pretnje“ - primer je Jugoslavija
27. 11. 2023. u 14:16
RUSIJA je još od 2007. godine, od Minhenske konferencije, a konkretnije nakon državnog udara u Ukrajinu 2014. godine, upozoravala da neće trpeti haos na svojim granicama koje izazivaju SAD, saopštio je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov na forumu "Primakovska čitanja".
Povezane vesti
                    
                    "ALI ONI PITAJU: KADA ĆETE OKONČATI RAT?" Lavrov u velikom intervjuu o Ukrajini - Evropa pokušava da "uvrne ruku Vašingtonu"
RUSKI ministar spoljnih poslova Sergej Lavrov izjavio je sinoć da je nepravedno pitati kada će Rusija zaustaviti vojne operacije u Ukrajini.
27. 10. 2025. u 13:23
                    
                    LAVROV I RUBIO RAZGOVARALI TELEFONOM: Priprema samita u Mađarskoj
ŠEF ruske diplomatije Sergej Lavrov razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Markom Rubiom, saopštilo je rusko Ministarstvo spoljnih poslova.
20. 10. 2025. u 16:39
                    
                    LAVROV UPOZORIO: Ako SAD pošalju rakete Ukrajini, odnosi Moskva–Vašington biće uništeni
SAMIT Rusije i Sjedinjenih Američkih Država nije predstavljao diplomatski proboj, već pokušaj međusobnog razumevanja.
16. 10. 2025. u 08:20
                    
                    ŠTA SE ZAISTA DEŠAVA U UKRAJINSKOM SUKOBU Zapadna iluzija ćorsokaka: Rat koji ne mogu da dobiju, ali se ne usuđuju da ga okončaju
OD povratka Donalda Trampa u Belu kuću, priča o „ćorsokaku“ u Ukrajini postala je zgodna zapadna refreca – vrsta fraze koja zvuči trezveno dok prikriva strateško skretanje. U stvarnosti, ono što izgleda statično na bojnom polju krije duboko političko kretanje, kako u Vašingtonu tako i u samom ratu.
09. 10. 2025. u 06:45
                    
                    LAVROV AMERIKANCIMA DEŠIFROVAO ZNAČENJE SSSR: Ima veze sa srcem i pameti
MOSKVA nema nikakvu nameru da obnovi Sovjetski savez, ali je savršeno normalno da ljudi u njemu rođeni osećaju nostalgiju, izjavio je šef ruske diplomatije Sergej Lavrov.
25. 08. 2025. u 21:33
Najnovije iz rubrike
                    
                    MAJKA KRALJICE LETICIJE UŽIVA U LJUBAVI U 8. DECENIJI: Razvodila se 2 puta, najmlađa ćerka joj se predozirala, a sada je pronašla sreću
PALOMA Rocasolano odaje utisak veoma ponosne majke, koja na javnim događajima ne može da sakrije sreću jer joj je ćerka kraljica.
04. 11. 2025. u 12:00
                    
                    SVE SRAVNJENO SA ZEMLJOM U POKROVSKU: Ukrajinci podelili jeziv snimak sa prve linije fronta, ledi krv u žilama (VIDEO)
BORCI iz jedinice specijalnih snaga Timur Odbrambene obaveštajne službe Ministarstva odbrane Ukrajine objavili su jedinstvene snimke borbenih dejstava u Pokrovsku, u Donjeckoj oblasti.
04. 11. 2025. u 10:46
                    
                    POLITIČARIMA ŠIROM EU UGOŽENA PRIVATNOST: Na prodaju podaci o lokaciji miliona telefona
PODACI o lokaciji miliona mobilnih telefona u Belgiji, među kojima su i uređaji visokih zvaničnika Evropske unije, prodaju se putem interneta, pokazala je istraga holandskog radija BNR.
04. 11. 2025. u 10:21
                    
                    "NEĆE SE SUOČITI SAMA SA ZIMOM" Poruka Ursule Fon der Lajen: EU stoji uz Ukrajinu!
PREDSEDNICA Evropske komisije Ursula fon der Lajen rekla je sinoć da EU stoji uz Ukrajinu i da je spremna da pruži neophodnu pomoć kako se ta zemlja ne bi sama suočila sa predstojećom zimom.
04. 11. 2025. u 09:44
                    
                    VANREDNA SITUACIJA U KOMŠILUKU: Požar u nuklearnoj elektrani
U NUKLEARNOJ elektrani Kozloduj u Bugarskoj došlo je do požara u energetskoj sobi bezbednosnog sistema petog bloka, što je izazvalo vanrednu reakciju radnika elektrane, objavio je portal Novinite.
04. 11. 2025. u 09:34
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
                    
Komentari (0)