ZABARIKADIRALI STE STOLICAMA, PA BACILI DIMNE BOMBE: Opozicija divljala po parlamentu (VIDEO)
NEOBIČAN incident dogodio se juče u albanskom parlamentu kada je predstavnik Demokratske partije (DP) Saimir Koreši aktivirao nekoliko dimnih bombi.

Foto: Printskrin/Fejsbuk
Sala je bila ispunjena dimom, a predsedavajuća Lindita Nikola izbacila je Korešija sa sednice i zatražila intervenciju čuvara kako bi se uspostavio red.
Neposredno pre aktiviranja dimnih bombi, neki od poslanika opozicije su sa svojim stolicama napravili barikadu ispred govornice.
„Nećemo dozvoliti da parlament radi dok se ne ispune naši zahtevi”
Lider DP-a Sali Beriša rekao je da ne može da utiče na poslanike.
- Opozicija je odlučna da ne dozvoli normalan parlamentarni život dok se ne ispune njeni zahtevi: formiranje istražnih komisija, uključivanje u komisiju za reformu izbora, odricanje većine od mešanja u unutrašnje stvari opozicije - rekao je on.
Dok je sala bila puna dima, reč je preuzeo ministar unutrašnjih poslova Taulant Bala. On je poručio predstavnicima DP-a da se odupru pokušajima pojedinaca da ih zloupotrebe za sopstvene interese, misleći na bivšeg premijera Berišu.
- Zakonodavstvo je primarna dužnost poslanika. To pokazuje da niste ozbiljno shvatili ovaj posao jer pogoršava odnos sa ljudima. Moj apel većini desničarskih poslanika je: molim vas, nemojte biti iskorišćavani za nečije lične interese - rekao je Bala.
Pirotehniku su u salu unela dvojica Korešijevih kolega. Sva trojica bi sada mogla da se suoče sa disciplinskim merama, koje bi mogle da uključuju privremenu zabranu prisustva sastancima.
BONUS VIDEO: ŠPANSKI PREMIJER PONOVIO U TIRANI - Nezavisno Kosovo je kršenje međunarodnog prava
(Indeks)
Preporučujemo

TRESLA SE ALBANIJA: Zemljotres jačine 3.9 osetio se na 31 kilometar od Tirane (FOTO)
05. 11. 2023. u 19:28

HAOS U ALBANSKOJ SKUPŠTINI: Opozicija prevrnula stolice i aktivirala dimnu napravu
02. 11. 2023. u 14:40

BRNABIĆ O RAMI: Ne mogu srdačnije da se pozdravim sa čovekom koji traži sankcije Srbiji
16. 10. 2023. u 17:25

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

BLOKIRAO PROMETNU ULICU: Kad su videli ko je za volanom, niko nije smeo ni da priđe! (VIDEO)
NEODGOVORNI vozač "honde" blokirao je nedavno ulicu ispred mumbajskog tržnog centra Lokhandvala, međutim kada su ostali vozači prišli da ga pitaju ga kako se to ponaša i zatraže od njega da skloni vozilo, usledio je pravi šok.
31. 07. 2025. u 17:34
Komentari (0)