UKRAJINSKI OBAVEŠTAJCI PREUZELI ODGOVORNOST: GUR umešan u ubistvo ruskog zvaničnika Mihaila Filiponenka
GLAVNA obaveštajna uprava (GUR) ukrajinskog Ministarstva odbrane preuzela je odgovornost za ubistvo poslanika Narodnog saveta LNR, pukovnika Mihaila Filiponenka.

Foto Printskrin, Vikipedija/Facquis
Kako se navodi u poruci na zvaničnom kanalu GUR na Telegramu, "zajedno sa predstavnicima pokreta otpora, sprovedena je specijalna operacija za uklanjanje Filiponenka".
- Od posledica jutarnje eksplozije, Filiponenko je preminuo na licu mesta. Glavna obaveštajna uprava Ministarstva odbrane Ukrajine upozorava: poznate su sve adrese izdajnika i mesta njihove službe terorističkoj Rusiji na privremeno okupiranim teritorijama Ukrajine. GUR Ministarstva odbrane Ukrajine navodi da će svi ratni zločinci i saradnici dobiti pravičnu odmazdu - navodi se u objavi na Telegramu.
Da podsetimo, Filiponenko je poginuo kada je u njegovom automobilu aktivirana eksplozivna naprava.
Svedoci su rekli da je Filiponenko poginuo na licu mesta.
Juri Jurov, zamenik Filiponenka, rekao je da se eksplozija dogodila nešto pre 10 časova po lokalnom vremenu.
Jurov je rekao i da je neko još prošle godine pokušao da ubije njegovog kolegu.
- U februaru 2022. već je izvršen pokušaj ubistva Filiponenka. Eksplodirao je automobil parkiran u blizini zgrade predstavništva LNR-a. Tada je pukovnik preživeo, ali je njegov vozač povređen - naveo je Jurov.
(Telegraf)
BONUS VIDEO: RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)