NOVI PREDSEDNIK AMERIČKOG KONGRESA OBEĆAO DŽonson: "SAD će pokrenuti zakon za zasebno finansiranje pomoći Izraelu"
NOVI predsednik Predstavničkog doma američkog Kongresa Majk Džonoson najavio je danas da će SAD pokrenuti zakon za zasebno finansiranje pomoći Izraelu.
Foto: AP Photo
- Pokrenućemo novi samostalni zakon o finansiranju Izraela - izjavio je Džonoson.
Upitan da li to znači odvajanje finansiranja pomoći Izraelu od pomoći Ukrajini, on je rekao da postoji ''mnogo stvari širom sveta'' na koje je potrebno dati odgovore, ali da su događaji u Izraelu trenutno ono što privlači pažnju, prenosi Foks njuz.
- Sličnu meru imaju i naše republikanske kolege u Senatu. Smatramo da je potrebno hitno to učiniti - rekao je Džonson u intervjuu za Foks njuz.
BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE - Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom
Preporučujemo
BLINKEN I KLEVERLI RAZGOVARALI O GAZI: Potvrdili pravo Izraela na samoodbranu
29. 10. 2023. u 18:21
VEČITA DILEMA: Crno ili belo grožđe? Doktor Perišić otkrio koje je ZDRAVIJE
29. 10. 2023. u 09:33
IRANSKI KOMANDOSI PRONAŠLI PILOTA F-35: Zavarali trag Amerikancima i uhapsili ga
ISLAMSKA revolucionarna garda (IRGC) locirala je i privela pilota oborenog američkog lovca F-35 tokom operacije potrage, javlja iranska agencija Nur njuz.
03. 04. 2026. u 16:39
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
DOBIO ODGOVOR: Šef diplomatije BiH besan zbog Karleuše
PEVAČICU Jelenu Karleušu uzeo je "na zub" ministar spoljnih poslova Bosne i Hercegovine, Elmedin Konaković zbog medijskog eksponiranja u državi.
04. 04. 2026. u 20:26
Komentari (0)