PUCNJAVA U LUISTONU 36. MASOVNO UBISTVO OVE GODINE: Jeziva statistika zločina u Americi

Biljana Ristivojević

26. 10. 2023. u 09:14

PUCNjAVA u sredu uveče u Luistonu, u državi Mejn, predstavlja 36. masovno ubistvo u SAD ove godine, javlja Asošijeted pres.

ПУЦЊАВА У ЛУИСТОНУ 36. МАСОВНО УБИСТВО ОВЕ ГОДИНЕ: Језива статистика злочина у Америци

Foto: AP

Prema bazi podataka koju poseduju ta agencija i list "USA Tudej", u partnerstvu sa Univerzitetom Nortistern, najmanje 188 ljudi je izgubilo život u tim pucnjavama.

Statistika se odnosi na incidente u kojima su najmanje četiri osobe ubijene u periodu od 24 sata, ne uključujući ubicu, što je definicija koju koristi i FBI.

Od januara, Amerika je bila svedok do sada drugog najvećeg broja masovnih ubistava i najvećeg broja žrtava u jednoj godini.

Samo 2019. bilo je više masovnih ubistava.

Od 2006. godine bilo je više od 560 masovnih ubistava u SAD, u kojima je ubijeno više od 2.900 ljudi, a najmanje 2.000 povređeno, ukazuje AP.

BONUS VIDEO: UZNEMIRUJUĆI SNIMCI IZ POJASA GAZE: Pripadnici Hamasa hvataju taoce na granici sa Izraelom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PLANIRAM SVOJU SAHRANU Voditeljka o teškoj bolesti

"PLANIRAM SVOJU SAHRANU" Voditeljka o teškoj bolesti

ZVEZDA rijaliti emisije „The Real Houswives of Beverly Hills“ i voditeljka Tedi Melankamp (43), suočava se s teškom bolešću. Operisala je tumor na mozgu, ali se bolest proširila i na pluća. Tedi je otkrila da njen otac, rok legenda Džon Melankamp (73), već planira njenu sahranu.

15. 06. 2025. u 21:19

Komentari (0)

NAKON KRAHA VEZE SA BASTIJANOM, SREĆU PRONAŠLA PORED MILIONERA: Ana nije prva koju je fudbaler ostavio zbog druge