KONZUL NIKOLIĆ: Nema srpskih državljana među stradalim i povređenima u Izraelu
POČASNI konzul Srbije u Izraelu Aleksandar Nikolić izjavio je da u današnjim raketnim napadima Hamasa na Izrael nema stradalih, niti povređenih Srba.

Foto: Tanjug/AP
- Najvažnije nam je da među stradalim i povređenim nema naših državljana. U stalnoj komunikaciji smo sa našim rezidentima, ali i studentima, posebno onima u južnom distriktu koji je najviše pogođen, kao i našim hodočasnicima i turistima - rekao je Nikolić za Tanjug.
On je naveo da se u Izraelu trenutno nalazi nekoliko grupa hodočasnika, sa kojima su vladika niški Asenije i timočki Ilarion.

Foto: Printskrin/Tanjug
Oni su svi bezbedno i dobro, i prate uputstva naše ambasade, koja ih je pozvala da slušaju naloge izraelskih vlasti, kazao je Nikolić.
On je naglasio da je za građane Srbije najvažnije da slušaju te naloge, to jest da niko ne napušta domove, studentske domove, hotele i hostele, sve do novih instrukcija.
Nikolić kaže da niko ne bi smeo da kreće na putovanja međugradskim i međuregionalnim linijama dok sva žarišta sukoba ne budu ugašena.

Foto: Tanjug/AP
- Dok se stanje ne razbistri mora se pridržavati pravila, jer može biti kobno -rekao je počasni konzul Srbije u Beer Ševi, sedištu južnog okruga Izraela.
BONUS VIDEO: NOVI RAT: Hamas napao Izrael
Preporučujemo

CRNE BROJKE RASTU: U napadu Hamasa na Izrael stradale 22 osobe, skoro 300 ranjenih
07. 10. 2023. u 12:10

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

HAOS I DRAMA NA SABALENKINOM MEČU: Svađa. prozivke i na kraju odlazak bez rukovanja (VIDEO)
BELORUSKINjA Arina Sabalenka savladala je Martu Kostjuk iz Ukrajine za plasman u polufinale mastersa u Madridu, a to je bilo sve samo ne običan meč.
01. 05. 2025. u 09:30
Komentari (0)