FT: Tramp će ublažiti sankcije Rusiji
BIVŠI američki predsednik Donald Tramp mogao bi da ublaži sankcije Rusiji i uspori isporuku oružja Ukrajini ako bude izabran za predsednika zemlje za drugi mandat 2024. godine, piše kolumnista Fajnenšel tajmsa Janan Ganeš.

Foto: EPA/Shutterstock/ilustracija
- Pod Trampom, SAD će smanjiti obim sankcija Rusiji ili oslabiti kontrolu nad njihovom primenom. Takođe će usporiti isporuku oružja Ukrajini. To će se objasniti činjenicom da se prvo moraju uzeti u obzir interesi SAD - piše kolumnista.
Osim toga, u tekstu se navodi da će Tramp „pojačati svoje pretnje iz prošlosti“ u vezi sa učešćem SAD u međunarodnim sporazumima, a posebno se to može odnositi na sporazume sa NATO-om , kao i sa Južnom Korejom i Japanom. Osim toga, kolumnista veruje da bi Tramp mogao ponovo da se nameri na STO .
Sledeći predsednički izbori u SAD biće održani u novembru 2024.
Preporučujemo

VEŠTAK OTKRIO JEZIVE DETALjE O DEČAKU UBICI: Evo zašto je Kosta pucao na čuvara škole, nije ga potreslo saznanje koga je sve ubio
ZAKLjUČILI smo da je Kosta bio sposoban da upravlja svojim postupcima u vreme izvršenja zločina i da ta sposobnost nije bila bitno smanjena. Postoji jedna kratkotrajna ometenost, za period u učionici za koji on kaže da nema sećanja, ali on je sve radio po planu. To ukazuje da je on upravljao svojim postupcima.
05. 06. 2025. u 17:05

SRPSKA POSLA: Nikola Jokić zapanjio svet! Vratio se u Srbiju i uradio OVO (VIDEO)
NIKOLA Jokić je najbolji košarkaš planete, ali dajte mu loptu i biće najbolji u svakom sportu. To je pokazao još jednom.
08. 06. 2025. u 08:54

"DEFINITIVNO KRAJ!" Verica i Veljko saopštili konačnu odluku
MODNA kreatorka Verica Rakočević nedavno je proslavila 40 godina uspešnog rada.
17. 06. 2025. u 17:39
Komentari (0)