ASAD STIGAO U KINU: Planiran samit sa Si Đinpingom
SIRIJSKI predsednik Bašar el Asad stigao je u istočni kineski grad Hangdžou, prenosi Rojters pozivajući se na kineske medije.

Foto: EPA
Asad bi trebalo da prisustvuje ceremoniji otvaranja Azijskih igara zajedno sa više od deset stranih zvanica, saopštilo je ranije Ministarstvo spoljnih poslova.
U saopštenju od utorka, Asadov predsednički kabinet je naveo da će on predvoditi visoku delegaciju na nizu sastanaka u nekoliko kineskih gradova, uključujući samit sa predsednikom Si Đinpingom.
Asadova jedina poseta Kini bila je 2004. godine, a Sirija se prošle godine pridružila kineskoj inicijativi Pojas i put u kojoj Peking proširuje svoj uticaj u regionima u razvoju kroz infrastrukturne projekte.
BONUS VIDEO:
RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)