AMERIKA ŽELI SARADNJU SA KINOM : Bajdenova ministarka trgovine u poseti Kini
VAŠINGTON želi da sarađuje sa Pekingom u oblastima kao što su borba protiv klimatskih promena i veštačka inteligencija (AI), izjavila je juče ministarka trgovine SAD Đina Raimondo na sastanku sa kineskim premijerom Li Ćijangom u Pekingu. - Postoje oblasti od globalnog značaja u kojima želimo da sarađujemo sa vama, da kao dve svetske sile uradimo ono što je dobro za celo čovečanstvo - rekla je Raimondova.

Foto: Profimedia
Li Ćijang je naveo da su zdravi ekonomski odnosi i trgovinska saradnja Kine i SAD od koristi ne samo za ove zemlje, već i za ceo svet. SAD i Kina su nekada bile najveći trgovinski partneri, ali Vašington sada više trguje sa susedima, Kanadom i Meksikom, dok se Peking više bavi jugoistočnom Azijom.
Raimondova želi da podstakne turističku saradnju između dve zemlje. - Ako bi se kineski turizam vratio na nivo iz 2029. godine, to bi donelo 30 milijardi dolara američkoj ekonomiji i 50.000 novih radnih mesta u SAD - istakla je ministarka trgovine SAD.

ZAHAROVA O UPOZORENjU VUČIĆU ZBOG POSETE MOSKVI: Banditizam i ucena, tako deluju terorističke ćelije
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova danas je nazvala upozorenja Evropske unije predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u vezi njegove posete Moskvi za Dan pobede, "banditizmom i ucenom''.
30. 04. 2025. u 16:55

MAKRON POSLE RUSKOG NAPADA: Hitno nam je potreban mir
RUSKI raketni napad na grad Sumi na severu Ukrajine naglašava hitnu potrebu za nametanjem primirja Rusiji, izjavio je danas predsednik Francuske Emanuel Makron.
13. 04. 2025. u 15:34

ZVANIČNO KRAJ: Kome je pripao dvorac u Beču? Razveli se Toni i Dragana
PEVAČICA Dragana Mirković i biznismen Toni Bijelić zvanično su se razveli nakon 25 godina brak.
30. 04. 2025. u 12:32
Komentari (0)