OGLASIO SE RAMZAN KADIROV: Izneo neverovatne tvrdnje o elitnoj ukrajinskoj jedinici
PREDSEDNIK Čečenije Ramzan Kadirov objavio je na svom Telegram kanalu da je ostalo samo 20-25 odsto sastava 4. jurišne brigade Nacionalne garde Ukrajine, koja se bori u pravcu Kliščejevke.
Foto: Jutjub/Daily Storm/ČGTRK "Groznый"
- Juče Apti Alaudinov, komandant specijalne jedinice "Ahmat", razgovarao je sa zarobljenicima koji su se borili u pravcu Kliščejevke u sastavu 4. jurišne brigade Nacionalne garde Ukrajine. Njihova jedinica je, prema rečima zatvorenika, izgubila ogromnu količinu ljudstva u borbama i sada ima samo 20-25% ljudstva. Ova situacija tera mnoge od njih da razmisle i naprave jedini pravi izbor - da polože svoje oružje - tvrdi on.
Četvrta brigada ukrajinske Nacionalne garde je formirana 2016. godine, kao elitna jedinica obučena i organizovana po NATO standardima.
Brigada je navodno bila uključena u borbu protiv ruskih vazdušno-desantnih trupa u bici za aerodrom u Hostomelu, na samom početku rata.
BONUS VIDEO: Visokoprecizna ruska snajperska puška Astarta predstavljena na forumu Armija-2023
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (1)