UKRAJINA NAPALA KRIM: Pogođena ruska vojna baza - agencije prenose da ima poginulih
U NAPADU ukrajinskog drona pogođena je ruska vojna baza na Krimu, ima žrtava, čule su se eksplozije, a jedan obližnji put je zatvoren, saopštila je ukrajinska Vojna obaveštajna služba.
Foto: Tviter printskrin/Euromaidan Press
Zvaničnici ukrajinske obaveštajne službe saopštili su da je napad pogodio rusku 126. brigadu obalske odbrane sa sedištem u Perevalnom, gradu udaljenom više od 200 kilometara od teritorije koju kontroliše Ukrajina, preneo je RTS.
"Potvrđujemo da je došlo do pogotka", rekao je portparol GUR-a Andrij Jusov, prenosi ukrajinski medij Liga.Net.
Stanovnici Perevalnog, objavljivanjem u aplikaciji za razmenu poruka Telegram, prijavili su da su čuli eksplozije iz vojne baze i naveli da ima poginulih.
"Dve osobe su poginule na poligonu, jedna je prebačena u bolnicu u teškom stanju. Ovo je informacija odozgo, sa poligona", rekao je korisnik pod nadimkom Abdul Has, na čijoj se profilnoj slici vidi muškarac u maskirnoj uniformi.
Rojters nije mogao nezavisno da proveri izveštaje.
BONUS VIDEO:
RUSIJA: Visokoprecizna snajperska puška Astarta predstavljena na forumu Armija-2023
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
RAT U UKRAJINI: NATO generali promenili planove kontraofanzive VSU; Elitna 82. brigada pred krahom (FOTO/MAPA/VIDEO)
26. 08. 2023. u 07:21 >> 01:58
"UKRAJINA JE BLIZU POBEDE" Jermak o kontraofanzivi Kijeva - Možemo iznenaditi svet
25. 08. 2023. u 13:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"JESTE, ŠEST GODINA SMO GLUMILI PAR" Rada o vezi sa Milanom, stavila tačku na spekulaije: "Popović nas je naterao..."
"MENE je to tada smetalo, nisam se snalazila..."
07. 07. 2026. u 09:36
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (5)