DEO AVIONA NAĐEN DVA KILOMETRA OD MESTA PADA: Okolnosti pogibije Prigožina sve čudnije - Vagner optužio "izdajnike Rusije"

Kristina Špirković

24. 08. 2023. u 07:12

JEDAN od fragmenata aviona koji se srušio u Tverskoj oblasti, u kojem je bio Jevgenij Prigožin, vođa privatne vojne kompanije Vagner, nađen je na ulazu u selo Kuženkino, oko dva kilometra od mesta nesreće, javio je izveštač agencije RIA Novosti.

ДЕО АВИОНА НАЂЕН ДВА КИЛОМЕТРА ОД МЕСТА ПАДА: Околности погибије Пригожина све чудније - Вагнер оптужио издајнике Русије

Foto: Profimedia/Ilustracija

Policija je ogradila mesto pada olupine, a pored njega se nalazi nekoliko automobila specijalnih službi.

Ministarstvo za vanredne situacije Rusije saopštilo je u sredu veče da se u blizini sela Kuženkino u Tverskoj oblasti srušio privatni avion "Embraer Legacy", koji je leteo iz Moskve za Sankt Peterburg.

U avionu je bilo 10 ljudi, uključujući tri člana posade, i svi su poginuli.

Vođa ruske privatne kompanije Vagner Jevgenij Prigožin i njen komandant Dmitrij Utkin bili su među 10 osoba koje su se nalazile u avionu, potvrdila je ruska Federalna agencija za vazdušni saobraćaj.

Ta služba objavila je i imena sedam putnika, među kojima su i Prigožin i Utkin, kao i imena trojice pilota, preneli su ruski mediji. 

Prethodno je i grupa Vagner na svom Telegram kanalu potvrdila vest o smrti svog vođe Prigožina, za čiju je pogibiju okrivila, kako je navedeno, ''izdajnike Rusije''.

Portparol hitne pomoći rekao je za RIA Novosti da su na mestu nesreće pronađena tela osam osoba. 

Operacija potrage i spasavanja se nastavlja.

(Alo)

BONUS VIDEO:

RUSIJA: Visokoprecizna snajperska puška Astarta predstavljena na forumu Armija-2023

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
PRIVATNO NASELJE: Slavni muzičar masovno gradi na Zlatiboru - kompleks od 17 zgrada, a njemu i partneru dve kuće

PRIVATNO NASELjE: Slavni muzičar masovno gradi na Zlatiboru - kompleks od 17 zgrada, a njemu i partneru dve kuće

"IMAO sam apartman na Zlatiboru koji sam prodao i taj novac sam uložio u ovaj projekat. Imam vikendicu na Kokinom Brodu, a to je bliže Zlataru. To je zapravo porodična kuća, supruga mi je odatle rodom. Imam želju da živim na Zlatiboru. Bogu hvala, auto-put polako stiže tamo. Dođem danas za Beograd, uveče sviram, a pošto mi do Užica treba dva sata, sutradan s porodicom kuliram u šumi."

07. 05. 2025. u 19:11

Komentari (0)

ŠOK PROMENA PRAVILA FUDBALA! Ofsajd se menja na neverovatan način, više ništa neće biti kao do sada! (VIDEO)