NAJVEĆA BRISELSKA ŽELEZNIČKA STANICA LEGLO KRIMINALA: Dnevno i do 10 krivičnih dela, među njima krađa, iznuda i droga
TALAS kriminala zahvatio je najveću železničku stanicu u Briselu, Midi, na kojoj se, prema podacima policije, svakodnevno dogodi 10 krivičnih dela, među kojima su krađa, iznuda i dela u vezi sa drogom.
Foto: Profimedia/Ilustracija
Brojke, koje obuhvataju sve zvanične izveštaje koje je policija sačinila na železničkoj stanici između 2018. i 2022. godine, objavila je ministarka unutrašnjih poslova Anelis Verlinden, na zahtev poslanika N-VA Tomasa Rogemana, preneo je danas belgijski list De Standaard.
Rogeman je u izjavi za taj list istakao da je takva situacija neprihvatljiva.
- Jug Brisela je međunarodna kapija u našu zemlju, gde se stiže Eurostarom i Talisom. Ovo je prva stvar koju mnogi stranci vide u našoj zemlji i to nije lepa slika - rekao je on.
Brisel Midi je glavno železničko čvorište glavnog grada Belgije, a vozovi koji kreću u svim pravcima unutar zemlje, kao i do međunarodnih lokacija kao što su Pariz, London, Amsterdam i Keln.
Prema podacima, svake godine se u stanici dogodi oko 3.500 krivičnih dela, a najčešće su krađe, iznuda i krivična dela u vezi sa drogom, prenosi Politiko.
Na stanici Midi se 2020. godine dogodilo 3.447 zločina, a 2021. - 3.320, što je približno isti broj koliko su ukupno zabeležile sve stanice u 13 flamanskih gradova, uključujući Antverpen i Gent.
U 2019. broj krivičnih dela je dostigao 4.205, dok je 2018. bilo manje zločina, 2.815.
Podaci za 2022. su nepotpuni i govore o 2.204 zločina od januara do septembra.
Izvršna direktorka belgijske železničke kompanije SNCB Sofi Dutordoar zatražila je prošle nedelje u pismu od političara pomoć u rešavanju "dramatične situacije" na stanici Brisel Midi.
BONUS VIDEO: POŽARI NA TENERIFIMA SE NE SMIRUJU - Šteta je ogromna
Preporučujemo
LUKAŠENKO: Odnosi Belorusije i Belgije prolaze težak period zbog politike EU
21. 07. 2023. u 10:49
"IZGUBIO SAM PAMĆENjE" Ljuba Aličić o borbi za zdravlje - ubrizgavali mu injekcije
21. 08. 2023. u 08:00
PRAVO IME MU NIJE DRAGAN: Evo šta je pisalo u ličnoj karti legendarnog glumca
20. 08. 2023. u 18:30
"PA HAJDE DA PRODUŽIMO ZADOVOLjSTVO" Zaharova uputila misterioznu poruku Zapadu
PORTPAROLKA ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova izjavila je danas da su zapadne zemlje zabrinute zbog toga kakva bi još nova ispitivanja oružja Rusija mogla da sprovede nakon demonstracije rakete "Burevestnik".
01. 11. 2025. u 19:52
SAD IZDALE GENERALNU DOZVOLU DO APRILA: Odlažu se sankcije ruskoj naftnoj kompaniji
SJEDINjENE Američke Države su danas izdale tzv. "generalnu dozvolu" kojom se privremeno odlažu sankcije Rosnjeftu u Nemačkoj do 29. aprila 2026. godine, objavilo je američko ministarstvo finansija.
29. 10. 2025. u 16:17
ACA UDARIO NA NEDU: Rodila se u TRI grada - ona je medicinski fenomen!
PEVAČ Aca Lukas ponovo je izazvao veliku pažnju javnosti kada je gostovao u podkastu „B-13“ kod makedonskog šoumena Bojana Jovanovskog, poznatijeg kao Boki 13, i žestoko kritikovao pevačicu Nedu Ukraden. U svom prepoznatljivom stilu, bez dlake na jeziku, Lukas je komentarisao, kako tvrdi, „višestruki identitet“ svoje koleginice.
04. 11. 2025. u 12:33
Komentari (0)