RAT U UKRAJINI: Ukrajinski generali idu na sve ili ništa; Žestoke borbe za Vremjevsku izbočinu i kod Orehova (FOTO/MAPA/VIDEO)
19. 08. 2023. u 07:13 >> 01:05
RAT u Ukrajini ušao je danas u 542. dan. Ukrajinski dron srušio se juče ujutru na zgradu u centru Moskve nakon što ga je oborila ruska protivvazdušna odbrana, što je poremetilo vazdušni saobraćaj na svim civilnim aerodromima u ruskoj prestonici, saopštili su ruski zvaničnici. Danska je dobila američku dozvolu da pošalje borbene avione F-16 u Ukrajinu nakon završetka obuke ukrajinskih pilota.
Povezane vesti
(MAPA) Izveštaj sa fronta: Rusi napreduju na slavjanskom frontu u toku je čišćenje Ozernog
RUSKE trupe postepeno preuzimaju kontrolu nad levom obalom reke Severski Donjec. Šume na ovom delu fronta ukrajinske oružane snage dugo koriste za akumulaciju ljudstva, a tokom godina borbi neprijatelj je uspostavio mrežu uporišta.
27. 04. 2026. u 21:11
Zašto je Krasni Liman važan za rusku armiju? NJegovo zauzimanje stavlja u klješta ovaj grad
RUSKE jedinice napredovale su u severoistočnom i jugoistočnom delu Krasnog Limana u Donjeckoj Narodnoj Republici, izjavio je lider republike Denis Pušilin u intervjuu za Vesti.
04. 05. 2026. u 18:11
“Severnjaci” razbijaju VSU: GUR prinuđen da otvori poljsku bolnicu za ranjene u Sumskoj oblasti
SPECIJALNE jedinice Glavne uprave obaveštajne službe Ukrajine (GUR) opremile su poljsku bolnicu za nacionaliste u selu Ivot u Sumskoj oblasti, saopštili su za RIA Novosti iz ruske bezbednosne strukture.
02. 05. 2026. u 16:45
Crn dan za ruske snage u Ukrajini: Pogođeni komandni punktovi, skladišta i VBR Tornado-S
JEDINICE Ukrajinskih odbrambenih snaga pogodile su skladište municije, višecevni raketni sistem „Tornado-S“ i komandne punktove Oružanih snaga Ruske Federacije.
27. 04. 2026. u 17:32
UVEK PRVO OPTUŽE RUSIJU Putin: Ukrajinski dron je najverovatnije pao u Rumuniji
RUSKI predsednik Vladimir Putin izjavio je danas da veruje da je incident sa padom drona u Rumuniji najverovatnije povezan sa ukrajinskim dronom koji je skrenuo sa kursa, kao i da je Rusija spremna da sprovede objektivnu istragu o padu tog drona, ako joj rumunske vlasti predaju podatke.
29. 05. 2026. u 19:45
Najnovije iz rubrike
ZMIJE USRED GRADA: Građani Sarajeva u panici, oglasili se stručnjaci (VIDEO)
POJAVLjIVANjE većeg broja zmija u blizini jednog hotela u Sarajevu izazvalo je veliku uznemirenost u javnosti nakon što su društvenim mrežama počeli da kruže snimci koje je zabeležila jedna zabrinuta građanka.
30. 05. 2026. u 13:11
BUGARSKA POKAZALA ZUBE SAD: "Ameri, sklonite vaše vojne avione iz naše države - imamo i mi svoje prioritete"
"NE MOŽEMO pozitivno da odgovorimo na zahtev za dugoročni boravak aviona i cisterni na aerodromu u Sofiji."
30. 05. 2026. u 12:44
GROMOVI IZAZVALI POŽAR: Snažno nevreme paralisalo zemlju, ljudi u panici (VIDEO)
OLUJE sa grmljavinom i udari groma izazvali su više požara na stambenim objektima i velike poremećaje u saobraćaju širom Holandije, uključujući obustavu železničkog saobraćaja na više pravaca i blokade puteva, pre nego što je Kraljevski meteorološki institut Holandije (KNMI) ukinuo narandžasto upozorenje za sve provincije.
30. 05. 2026. u 12:37
DRAMA U NEMAČKOJ: Obustavljeni letovi zbog drona
LETOVI su nakratko obustavljeni na aerodromu u Minhenu nakon što je priećen dron, objavili su nemački mediji.
30. 05. 2026. u 11:04
KOJE JE ZAISTA POREKLO VLADIMIRA PUTINA? Šta se desilo u postreformskoj Rusiji (1861–1917) - za 840 evra mesečno
"PRELAZAK sa poljoprivrede na malo gradsko preduzetništvo.“
30. 05. 2026. u 11:03
Niki
19.08.2023. 07:24
Bože, bar vi poljaci imate iskustva. Pa napadnite jednu poljsku radio stanicu na granici, što komplikujete sa istočnim ukrajincima koji su pobegli u poljsku. To više liči na cia nego na poljake.
Mile
19.08.2023. 08:25
Deta senilni. Pre 24 godina su nas sadisticki bombardovali....
Dragisa
19.08.2023. 12:39
Bajden kaze Rusija je vec izgubila ?
resvac
19.08.2023. 13:05
Od sedamnaest lansiranih dronova,Ukrajinci obaraju petnaest,dok se za dva neoborena,nezna sta su "odradili"?...Ako ti neko,ili ti nekom od serdamnaest,obori petnaest,ili mu ti oboris petnaest,onda je lansiranje ISLISNO!...bacanje materijala i para!Svakako,sa obe strane!Sta preostaje?Artiljerijski "dueli" i grudi u grudi!Zapamtite!Jedini ko moze da natera jednu drugu drzavu,da se preda,samo vazdusnim udarima,od kojih ima samo mala sreca za presretanje i obaranje ,pisi odbranu- je Z A P A D!Ali i to se zna...Bez ulaska pesadije i svega sta pre,sa njom i iza nje ide- N I S T A BRE!U Ukrajini,Rusi su svoje odradili,po meni,polovicno i jadno.Za sve drugo,nasa braca,nemaju niti snagu,niti sa cime!Sve ovo,mogu oni,mogu svi da pricaju,da je kod njih sve pod konac,i da ekonomija nije dozivala krah,nego po nekima,ona i cveta,je Ruse vratilo u sredinu dvadesetog veka!Ukrajinu ce "Zapad" brzo da digne na noge,samo ako bude poslusna.To smo videli na primeru Zapadne Nemacke,Japana,Juzne Koreje,Italije...Rusima ce trebati,vek!Mozda i vise!Pod jednim uslovom!?...Ako bude i postojala Rusija,ovakva,kakva je danas???..."Zapad" ima Gruziju!Treba mu samo Azerbahdzan!Jedna brza pruga od Cnog do Kaspijskog mora,gotova je za dve,tri godine!Izlaskom na Kaspijsko more,uz "padanje" Turkmenistana i Uzbekistana pod olriljem "oartnerstva"....Stvari sa Rusijom i Kinom su zavrsene!!!Jedna dooobra avio baza na krajnjem severoistoku Turske, u planinama ukopanu izmedju Turske i Gruzije...Pa one druge prema Kirgistanu,Mongoliji...Uz velikodusnu "saglasnost" Kazahstana,jel,,,I "vrata" Sibira su na dlanu!Nisam prorok!Sigurno je iskljuceno i da cu to da docekam!Dotle je Sibir proglasio "nezavisnost",i krvavo se bori sa "centralistickim" snagama "pristalica" Velike Rusije!!!"Partneri" i njega zdusno pomazu!
buki
19.08.2023. 15:49
@resvac - Kad bi ovo, kad bi ono, a šta mislite šta bi bilo kad bi se ujedinili svi koje je Zapad ubijao, pljačkao i dan-danas drži pod sankcijama? Kada bi tako ujedinjeni i potpomognuti Rusijom i Kinom okrenuli leđa EU i SAD kolonizatorima, šta mislite koliko bi se dugo Zapadne siledžije međusobno glođale pre nego istrule?
dragisa
19.08.2023. 14:13
svaki ruski napad bilo gdepogine jedno dete,ne dva uvek jedno ili od 6 meseci ili od 6 godina,ma jeli moguce biti ovakvi olosi i lazovi
Momir
19.08.2023. 16:42
Eto kad god ukrainski nacisti napadnu civilne ciljeve u Rusiji,neka znaju da će sada svaki put biti gađani i njihovi,da vide kako je kako oni to rade dugo vremena.
walter pravicek
19.09.2023. 03:51
DOSADA SU UKRAJINSKI GENERALI IMALI UVEK:NIŠTA!Bolje,da idu u svoje dače,ne,da zavaraju stanovništu,propagandom,i,da počnejo dejstvovati VOJNIČKI,jer Židov vojnik nije,te slušati njega znači PROPAST NA CELOJ LINIJI FRONTA.