RUSKA I SIRIJSKA VOJSKA: Uništile štab „Al-Nusre“ u Siriji
VAZDUŠNO-kosmičke snage Rusije i Vazduhoplovstvo Sirije uništile su štab terorističke grupe Džabhat Al-Nusra, koji su učestvovali u terorističkim napadima na vojsku i civile, u blizini grada Idliba u Siriji, rekao je na brifingu zamenik načelnika Ruskog centra za pomirenje zaraćenih strana u Siriji (CPVS) kontraadmiral Vadim Kulit.

Foto: EPA
-U oblasti grada Idliba, zajedničkim udarom ruskih Vazdušno-kosmičkih snaga i Vazduhoplovstva SAR uništen je štab terorističke grupe Džabhat al-Nusra. Bilo je lica koja su učestvovala u organizovanju i izvođenju sabotaže i terorističkim napadima na sirijske vladine snage i civilno stanovništvo, rekao je Kulit, prenosi Ria novosti.
On je naveo da su tokom proteklog dana u zoni deeskalacije zabeležena četiri granatiranja od strane terorističke grupe Džabhat al-Nusra u provinciji Alep.
Usled udara protivtenkovske rakete u vozilo Oružanih snaga Sirije, jedan sirijski vojnik je poginuo, a četiri su povređena.
Preporučujemo

TRIKOVI DOMAĆICA: Stavite lovorov list u veš mašinu, rezultat će vas ODUŠEVITI
05. 08. 2023. u 20:14

ANĐELA I TAMARA U KUPAĆIM: Glumice se slikale na plaži - internet GORI (FOTO)
05. 08. 2023. u 19:17

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)