BOLNO ISKUSTVO SA KASETNIM BOMBAMA: Prošlo je više od pola veka, a još nema sredstava za potpuno uklanjanje
PREMIJER Kambodže Hun Sen pozvao je Ukrajinu da ne koristi kasetne bombe, dodajući da će "prave žrtve biti Ukrajinci", ističući sopstveno bolno iskustvo.
Foto N. Jović
- To bi bila najveća opasnost za Ukrajince za dugi niz godina ili čitav vek ukoliko se kasetne bombe budu koristile u oblastima pod ruskom kontrolom na teritoriji Ukrajine - naveo je Hun u svom tvitu.
Hun je istakao "bolno iskustvo“ Kambodže sa američkom kasetnom municijom korišćenom ranih 1970-ih kao strano nasleđe koje je ostavilo desetine hiljada osakaćenih ili ubijenih
- Apelujem na predsednika SAD kao dobavljača i ukrajinskog predsednika kao primaoca da ne koriste kasetne bombe u ratu jer će prave žrtve biti Ukrajinci. Prošlo je više od pola veka, a još nema sredstava za potpuno uklanjanje kasetnih bombi - napomenuo je Hun na Tviteru.
Preporučujemo
MEŠKOV: Zemlje EU nemaju konkretne predloge za rešavanje ukrajinske krize
18. 02. 2026. u 23:25
SUTRA SASTANAK TRAMOVOG ODBORA ZA MIR: Portparolka Bele kuće otkrila detalje
18. 02. 2026. u 22:47
SKANDAL! RAMA OBJAVIO SNIMAK RAZGOVORA SA TAČIJEM: "Srećna nezavisnost komadante, brate moj, grlim te mnogo i volim" (VIDEO)
PREMIJER Albanije Edi Rama objavio je snimak telefonskog razgovora sa bivšim vođom zločinačke OVK Hašimom Tačijem, koji se trenutno nalazi u pritvoru Specijalnog suda u Hagu, gde je optužen za ratne zločine i zločine protiv čovečnosti.
17. 02. 2026. u 20:01
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (2)