"IZDAJA SE NE PRAŠTA!" Mitropolit Kiril poslao jasnu poruku povodom Prigožinovog noža u leđa Rusiji
NAČELNIK odeljenja Ruske pravoslavne crkve za saradnju sa vojskom i policijom mitropolit Kiril pozvao je Jevgenija Prigožina i grupu "Vagner" da stanu.
Foto: Printskrin
Foto: EPA
- Danas bih se obratio Jevgeniju Prigožinu i "vagnerovcima" u ime svih vojnih sveštenika naše crkve koji su od prvih dana sa njima u borbenim redovima - prestanite! Oružana pobuna, izdaja, ubadanje nožem u leđa... Mnogi gresi se opraštaju čoveku, ali ovi gresi – izdaja, državni udar - nisu oprošteni - rekao je mitropolit.
Podsetimo, Federalna služba bezbednosti Rusije pokrenula je postupak protiv šefa privatne vojne kompanije “Vagner“ Jevgenija Prigožina zbog pobune.
Ruski predsednik Vladimir Putin poručio je da su svi koji su podigli oružje protiv vojske izdajnici i da će preduzeti odlučne akcije protiv njih. Prigožin odgovara da se niko neće predati.
Rusko Ministarstvo odbrane obratilo se ranije pripadnicima "Vagnera", pozvalo ih da pokažu razum i da što pre stupe u kontakt sa predstavnicima Ministarstva odbrane ili snaga bezbednosti. Svima će biti garantovana bezbednost, navodi se u saopštenju.
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKE PATROLE - Ruska i kineska avijacija osam sati iznad azijsko-pacifičkog regiona
Preporučujemo
OTVORENE ULICE U ROSTOVU I DONU: Kremlj - Krivični postupak protiv Prigožina biće ukinut, otići će u Belorusiju (FOTO/VIDEO)
24. 06. 2023. u 21:58 >> 23:33
LOPOV POKUŠAVA DA SVRGNE PUTINA: Ko je Jevgenij Prigožin - mračna biografija vođe vagnerovaca
24. 06. 2023. u 12:17 >> 18:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)