NASTAVLJENI PROTESTI U IZRAELU: Desteine ljudi protiv reforme pravosudnog sistema
U IZRAELU su danas nastavljeni protesti protiv reforme pravosudnog sistema koji je predložila krajnje desničarska vlada premijera Benjamina Netanijahua.

FOTO: AP/Tanjug
U Tel Avivu, gde je održan glavni protest uz učešće desetina hiljada ljudi, demonstranti su držali džinovski transparent na kojem je pisalo "Tip građanina: mrtav", što se odnosi na porast zločina među arapskim zajednicama u Izraelu, javio je AP.
Masovne demonstracije počele su u januaru ubrzo nakon što je vlada, koju čine ultranacionalističke i verske stranke, položila zakletvu.
Organizatori protesta su rekli da neće odustati sve dok vlada ne poništi predložene zakonske izmene umesto da ih odloži.
Opozicija, stručnjaci i građani navode da bi vladin plan ograničio sudski nadzor nad zakonima i vladinim odlukama, što predstavlja direktnu pretnju građanskim pravima, kao i pravima manjina i marginalizovanih grupa.
Vlada kaže da pravosudni plan ima za cilj da obuzda, kako navodi, preterano intervencionistički Vrhovni sud i vrati moć izabranim zakonodavcima.
Preporučujemo

OBAVEŠTAJNA SARADNjA BOLjA NEGO IKAD: Razgovor Blinkena i Netanijahua urodio plodom
08. 06. 2023. u 22:14

PROBNI LETOVI ZA PUTNIKE: Kako izgleda vožnja letećim taksijem u Izraelu (VIDEO)
07. 06. 2023. u 23:34

"DOBRO SMO UPOZNATI SA DOGAĐAJIMA U SRBIJI" Medvedev optužio Zapad za organizovanje protesta u drugim zemljama
ZAMENIK predsednika Saveta bezbednosti Rusije i predsednik stranke Jedinstvena Rusija Dmitrij Medvedev optužio je danas zapadne zemlje da organizuju proteste i mešaju se u izborne procese drugih zemalja da bi održale svoju dominaciju.
31. 07. 2025. u 17:01

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

3O LETA OD "OLUJE" - RUDAN OŠTRO O HRVATIMA: "Koliko je Srba plutalo u bunarima jer se nisu ukrcali u traktore..."
VEDRANA Rudan je komentarisala političku i društvenu klimu u Hrvatskoj.
03. 08. 2025. u 16:23
Komentari (0)