BIVŠI AMERIČKI OBAVEŠTAJAC UPOZORAVA: Pažljivo slušajte Putina
PREDSEDNIK Rusije Vladimir Putin jasno je označio buduće bezbednosne konture zemlje u kontekstu situacije u Ukrajini, izjavio je penzionisani američki obaveštajac Skot Riter na svom Jutjub blogu.
Foto Tanjug AP
-Samo treba slušati šta on (Putin) govori. Rusija je u stanju sukoba, odbrambena industrija radi punim kapacitetom. Ljudi za čiju bezbednost je on odgovoran će biti zaštićeni. Oni koji im (Rusima) prete biće odmaknuti na udaljenost na koju pucaju neprijateljske rakete. Trenutno je to 150 kilometara za sisteme ‘hajmars’, rekao je on.
Prema Riterovim rečima, rakete dugog dometa koje su Sjedinjene Američke Države predale Ukrajini neće joj dati superiornost na bojnom polju, već samo garantovati da će se zemlja raspasti kao rezultat specijalne vojne operacije.
Krajem februara, ruski ministar odbrane Sergej Šojgu upozorio je da će Moskva biti primorana da pomeri zapadnu pretnju još dalje od svojih granica ako Vašington isporuči Kijevu artiljerijske sisteme većeg dometa.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - PODRŠKA OD TERMINATORA: Snimci ruskih oklopnih vozila tokom borbe u Ukrajini
Preporučujemo
BAHMUT ŽULjA ZALUŽNIJA I NATO: Sastanak komandanata četiri vojske oko jednog grada
07. 03. 2023. u 21:15
UKRAJINA ĆE IZGUBITI: Analitičar tvrdi - Zatvorio se prozor koji je omogućavao nagodbu
07. 03. 2023. u 21:02
ZAŠTO ZELENSKI NEĆE DA PREDA BAHMUT: Ukrajinski predsednik je objasnio oklevanje
07. 03. 2023. u 19:49
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (1)