ZASTRAŠUJUĆE MOGUĆNOSTI RUSKE ARTILJERIJE: Estonska premijerka tvrdi - Šta Rusi ispale za dan, EU treba mesec dana da napravi
EVROPSKA Unija radi na novoj proceduri nabavke municije, koja je apsolutno neophodna Ukrajini da bi se odbranila od ruskih napada, izjavio je šef evropske diplomatije Žozep Borelj.

Foto: Profimedia/Ilustracija
- Mi smo u ratnom režimu, i to hitnom - rekao je Borelj na bezbednosnoj konferenciji u Minhenu. "Moramo brzo da reagujemo", dodao je on.
I premijerka Estonije Kaja Kalas smatra da EU mora hitno da proširi proizvodne kapacitete jer bez municije Ukrajina ne može da dobije rat.
- Rusija ispali onoliko granata dnevno koliko EU proizvede za mesec dana - rekla je Kalas i dodala da ruske odbrambene kompanije rade u tri smene.
Ideju o ubrzavanju proizvodnje municije prva je u petak iznela predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen, predlažući isti postupak po kojem je Unija hitno nabavila velike količine vakcina protiv korona virusa tokom pandemija.
To uključuje velike ugovore sa odbrambenim kompanijama koje bi na taj način mogle da investiraju u nove proizvodne linije i povećaju snabdevanje Ukrajini, kao i da popune evropske zalihe municije.
Okupljeni u bavarskoj prestonici nekoliko dana pre godišnjice početka rata u Ukrajini 24. februara, zapadni lideri obećali su tokom vikenda da će pojačati vojnu pomoć Kijevu.
BONUS VIDEO: VEŽBE U RATNIM USLOVIMA - Posade ruskih tenkova T-80BVM vežbaju gađanje
Preporučujemo

CEO ŽIVOT RADIMO POGREŠNO: Evo kako da zalepite flaster da ne spada (VIDEO)
19. 02. 2023. u 08:10

NA NjEMU VIDLjIV TRAG GODINA: Bio je velika Sekina i Anabelina ljubav (FOTO)
18. 02. 2023. u 21:51

RAT U UKRAJINI: Zelenski - Teška situacija kod Ugljedara i Bahmuta; Francuska odredila datum za slanje tenkova Kijevu (MAPA)
19. 02. 2023. u 07:23 >> 22:08

ŠOK PROGNOZA ZA OKTOBAR: Najavljeno da će pasti pola metra snega! Ovakve ekstreme ni meteorolozi ne pamte
PREMA najavama meteorologa, oktobar 2025. počeće u Srbiji pod uticajem prodora hladnog vazduha sa severoistoka Rusije koji je došao do Nemačke i Poljske, ali se polako približava ka nama što će prouzrokovati razvoj ciklona u Jonskom, Tirenskom i delu Jadranskog mora i već 1. oktobra, u sredu, u večernjim časovima na jugu i jugozapadu Srbije počeće da pada kiša.
30. 09. 2025. u 20:58

"ZAŠTO MI PIPAŠ ŽENU?" Ovako je počela tuča na svadbi u Gornjem Milanovcu, nasrnuli na doktora (VIDEO)
SVADBENO veselje u Gornjem Milanovcu pretvorilo se u haotičnu scenu kada je došlo do nesvakidašnjeg incidenta.
30. 09. 2025. u 16:10

NE DA NA ĆERKU Bogdanin otac očitao lekciju Veljku, jasno mu stavio do znanja: "Možda pre nisi imao ovakvu devojku..."
VELjKO je uvek isticao da želi veliku porodicu sa mnogo dece kojima će usaditi prave vrednosti i tradiciju.
29. 09. 2025. u 16:17
Komentari (2)