MOĆNI ISKANDERI U LUKAŠENKOVIM RUKAMA: Beloruska vojska spremna za rukovanje raketnim sistemima (VIDEO)
BELORUSKA vojska počela je samostalno da koristi operativno-taktički raketni sistem „iskander“, saopštilo je Ministarstvo odbrane Belorusije.

Foto: Jutjub/Printskrin/Military Plus
Beloruski vojnici koje će rukovati „iskanderima“ završili su obuku u saradnji sa Centrom za vojnu obuku Oružanih snaga Rusije.
-Po završetku teorijskog dela obuke, oni su prošli i praktičnu obuku na beloruskim poligonima, dodao je načelnik raketnih snaga i artiljerije beloruske vojske, pukovnik Ruslan Čehov.
Kako je dodao, Belorusija raspolaže sa dovoljno raketa za sistem „iskander“ koje joj omogućavaju „da izvrši bilo koji zadatak na udaljenosti do 500 kilometara“.
-U sastavu raketnih snaga Oružanih snaga Belorusije nedostajao je upravo takav sistem – sistem koji je u stanju da izvršava zadatke na udaljenosti većoj od 300 kilometara, rekao je Čehov.
U decembru 2022. godine predsednik Belorusije Aleksandar Lukašenko saopštio je da su sistemi S-400 i „iskander“ stupili na borbeno dežurstvo. Kako je istakao, Belorusija je kupila od Rusije dovoljan broj raketnih sistema „iskander“ i protivvazdušnih raketnih sistema S-400 „trijumf“.
sputnikportal.rs
Preporučujemo

BELORUSIJA UNAPREĐUJE ARTILjERIJSKE SISTEME: Primenjuju iskustva iz rata u Ukrajaini
01. 02. 2023. u 17:38

SVEČANO PRESEKAO VRPCU: Ćustićeva žena se porodila kod kuće - stariji sin prisustvovao
01. 02. 2023. u 11:50

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

IMAO 609 KG, DANAS 68: Neverovatno KAKO sad izgleda nekad najteži tinejdžer sveta i drugi najteži čovek u istoriji (FOTO)
PRE više od deset godina, ime Kalid Bin Mohsen Šari iz Saudijske Arabije obišlo je svet kada je postao poznat kao najdeblji tinejdžer na planeti, a ujedno i drugi najteži čovek svih vremena.
09. 08. 2025. u 12:33
Komentari (1)