KINA POSTAJE PRETNJA PO NATO: Stoltenberg u panici
GENERALNI sekretar NATO-a Jens Stoltenberg izjavio je danas u Tokiju da je jačanje Kine i saradnja te zemlje s Rusijom pretnja ne samo za Aziju, već i Evropu, i zatražio snažniju saradnju i više "prijatelja" NATO-a u Aziji.

foto: Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue
Stoltenberg je rekao da Kina sve više ulaže u nuklearno oružje i rakete velikog dometa, a da ne pruža transparentnost niti se angažuje u smislenom dijalogu o kontroli naoružanja, dok istovremeno pritiska susedne zemlje i Tajvan, preneo je AP.
- Činjenica da se Rusija i Kina zbližavaju i značajna ulaganja Pekinga u moderno oružje samo naglašavaju da Kina predstavlja pretnju, predstavlja izazov i za NATO - izjavio je Stoltenberg u govoru na tokijskom univerzitetu dodajući da "bezbednost nije regionalna, već globalna".
Stoltenberg je rekao da NATO ne smatra Kinu suparnikom niti traži konfrontaciju, već da će Severnoatlantska alijansa nastaviti da radi s Kinom na području zajedničkih interesa, kao što su klimatske promene.
BONUS VIDEO: LANSIRANjE SA "MAGADANA" - Aktivnosti ruske podmornice u Japanskom moru
Preporučujemo

BLISKI ODNOSI BOLjI OD UNIJE: Da li Rusiji odgovara vojni savez sa Kinom?
09. 01. 2023. u 18:32

BAKA JE HIT! Čula pol deteta pa se naljutila - odmah napustila proslavu (VIDEO)
01. 02. 2023. u 07:46

VOLE DA ZAVODE: Ovih pet horoskopskih znakova uživaju da flertuju sa svima
31. 01. 2023. u 23:10

"NOVOSTI" SAZNAJU: Nakon Litvanije, još jedna država zabranila prelet srpskog aviona do Moskve
NAKON Litvanije, i letonske vlasti zabranile su prelet srpskog aviona do Moskve u kome je trebalo da bude predsednik Srbije Aleksandar Vučić, saznaju "Novosti".
06. 05. 2025. u 18:27

NEBENZJA ODUVAO LAŽNOG VISOKOG PREDSTAVNIKA ŠMITA, PA IZAŠAO IZ SALE: Neću da te slušam, nemaš pravo da govoriš!
U SAVETU bezbednosti Ujedinjenih nacija je u toku redovna polugodišnja sednica o situaciji u BiH na kojoj je ruski ambasador Vasilij Nebenzja izjavio je da Kristijan Šmit nema pravo da govori u ime međunarodne zajednice u Savetu bezbednost, a onda izašao iz sale ne želevši da ga sluša.
06. 05. 2025. u 17:03

OBRT! Bastijan Švajnštajger skinuo burmu, pa poručio: "Bilo je lepo..."
NE STIŠAVAJU se priče o razvodu Ane Ivanović i Bastijana Švajnštajgera. Iako se bivša teniska šampionka i nemački fudbalski as godinama predstavljaju kao skladan par, društvene mreže i mediji poslednjih nedelja bruje o navodnoj krizi u braku i razvodu.
04. 05. 2025. u 11:07 >> 11:11
Komentari (2)