BLUMBERG: Na forumu u Davosu neće biti ni ruskih ni kineskih biznismena
NA Međunarodnom ekonomskom forumu u Davosu, koji će biti održan od 16. do 20. januara, neće biti ruskih biznismena, prenosi Blumberg.

Nevladina organizacija upravlja svetom / Foto Tanjug, AP
Takođe, na forumu neće biti ni jednog biznismena iz Kine, ističe agencija. Ukupno 116 milijardera se prijavilo za događaj, što je 40 odsto više nego pre 10 godina.
Indiju će, na primer, predstavljati 13 milijardera, uključujući magnata uglja Gautama Adanija, čije je bogatstvo 2022. poraslo za 44 milijarde dolara. Porastao je i broj milijardera iz zemalja Persijskog zaliva, primećuje Blumberg.
Najveću grupu milijardera predstavljaće SAD - učestvovaće 33 biznismena iz ove zemlje. Među pozvanima je i izvršni direktor kompanije JPMorgan Chase & Co Džejmi Dajmon, Lari Fink iz BlackRock Inc i Stiv Švarcman iz Blackstone Inc.
sputnikportal.rs

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)