ZAHTEV ODBIJEN: Zelenski tražio od Bajdena rakete dometa do 300 kilometara - ipak stižu oklopnjaci?
PREDSEDNIK Ukrajine Vladimir Zelenski je na nedavnom sastanku s predsednikom SAD Džozefom Bajdenom ponovo tražio rakete ATACMS s dometom do 300 kilometara, ali je stav Vašingtona u vezi s tim ostao nepokolebljiv, piše list „Politiko“.

Foto: pred.admin.Ukr/Tanjug/AP Photo
- Zelenski je otvorio temu o tom naoružanju tokom razgovora s Bajdenom, ali SAD se nisu pomerili s pozicije da ne žele da ga isporučuju - naveo je izvor „Politika“.
Međutim, SAD razmatraju opciju slanja oklopnih vozila Kijevu, javlja Blumberg.
- Američka vlada razmatra da Ukrajini pošalje borbena vozila 'bredli' kao deo novog paketa vojne pomoći - piše agencija pozivajući se na dobro informisane krugove. Ističe se da konačna odluka još nije doneta.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO:
RUSKI TENKOVI U MARINIKI: Snimci Narodne milicije DNR
Preporučujemo

KIJEV JE SPREMAN ZA ISTRAGU: Kako je raketa pala na teritoriju Belorusije?
29. 12. 2022. u 23:30

RAT U UKRAJINI: SAD razmatraju opciju slanja oklopnih vozila Kijevu
29. 12. 2022. u 06:57 >> 01:11

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)