IRANSKA VLADA DEMANTUJE: Policija za očuvanje morala nije ukinuta?
VLADA Irana nije potvrdila da je ukinuta policija za očuvanje morala, nakon što je državni tužilac Irana Mohamed Džafar Montazeri sugerisao da je raspuštena, dok su iranski mediji preneli da je njegova izjava "pogrešno protumačena".

FOTO: EPA
Mohamed Džafar Montazeri izjavio 3. decembra da policija za očuvanje morala "nema ništa sa pravosudnim sistemom i ukinuta je", prenosi Bi-Bi-Si.
Naveo je i da parlament i pravosuđe razmatraju treba li promeniti zakon koji zahteva od žena da nose hidžab u javnosti, prenela je novinska agencija ISNA.
Dodao je da će se rezultati znati za nekoliko nedelja.
Nakon što su Bi-Bi-Si i drugi strani mediji preneli izjavu državnog tužioca, pojedini iranski državni mediji negirali su da je policija za očuvanje morala raspuštena.
Državni TV kanal na arapskom jeziku Al-Alam izvestio je da su neki "pokušali da pogrešno protumače" ono što je rekao državni tužilac.
- Najviše što se može razumeti iz primedbi Mohameda Džafara Montazerija, jeste da patrole moralne policije nisu bile povezane sa pravosuđem od svog nastanka - ocenila je konzervativna medijska kuća Student News Network, ističući da je nošenje hidžaba "i dalje zakon u Iranu".
Reformistički list Šark saopštio je, međutim, da se obratio kancelariji za odnose s javnošću teheranske policije, ali da su zvaničnici "izbegli" da odgovore na pitanje o raspuštanju policije.
Iranski ministar spoljnih poslova Husein Amir Abdolahijan tokom posete Srbiji, a odgovarajući na pitanja novinara, nije ni potvrdio ni demantovao Montazerijevu izjavu.
- U Iranu se sve dobro kreće u okviru demokratije i slobode - rekao je Abdolahijan, prenosi Bi-Bi-Si.
Preporučujemo

RAT U UKRAJINI: Berlin raspoređuje "patriote" u Poljskoj; Zatražena sednica SB UN o isporukama oružja Kijevu
06. 12. 2022. u 06:47 >> 21:19

ANA IVANOVIĆ PODELILA RECEPT: Evo šta se nalazi na njenom stolu i kako se sprema (VIDEO)
05. 12. 2022. u 13:22

JEDNA OD NAJBLIŽIH TRAMPOVIH SARADNICA ŠOKIRALA: Vanzemaljci postoje, podelićemo istinu sa narodom
DIREKTORKA nacionalne obaveštajne službe (DNI) Tulsi Gabard rekla je da veruje u postojanje vanzemaljaca, ali je istakla da mora da bude "oprezna" u vezi s onim što iznosi u javnost, budući da ima pristup velikom broju poverljivih informacija.
06. 08. 2025. u 17:35

EKSKLUZIVNI SNIMCI HAPŠENjA ŠIPTARSKOG TERORISTE: Ovako je pao bivši pripadnik OVK u Svilajncu, evo za šta se sumnjiči (VIDEO)
ŠIPTARSKI terorista i bivši istaknuti pripadnik terorističke OVK Halili Lulzin, uhapšen je danas u Svilajncu, u zajedničkoj akciji Bezbednosno-informativne agencije, Službe za otkrivanje ratnih zločina UKP MUP-a Republike Srbije, a u saradnji sa Tužilaštvom za ratne zločine.
22. 07. 2025. u 20:54

ZAŠTO RAT U UKRAJINI JOŠ TRAJE? Orban krivi Trampa: "Nije dovoljno jak!" Mađar okrenuo leđa američkom lideru?
MAĐARSKI premijer Viktor Orban dosad je bio jedan od najvernijih evropskih saveznika Donalda Trampa, posebno kada je reč o ratu u Ukrajini i obećanjima o brzom postizanju mira. Ali tokom vikenda po prvi put javno je kritikovao američkog predsednika, poručivši da Tramp, barem zasad, nije pokazao dovoljno snage da uveri evropske lidere da zaustave rat.
06. 08. 2025. u 16:06
Komentari (0)