"50 NIJANSI PATRIOTIZMA": Marin le Pen o uspehu Đorđe Meloni

Милица Остојић

13. 10. 2022. u 12:48

U ODLUČUJUĆOJ sedmici u Italiji za formiranje parlamenta i ustoličenje nove vlade, Marin le Pen, lider francuske krajnje desnice „Nacionalni savez“, izražava jasne stavove nakon pobede desnog centra u Italiji i stupanju na vlast partija njenih saveznika.

50 НИЈАНСИ ПАТРИОТИЗМА: Марин ле Пен о успеху Ђорђе Мелони

Foto Tanjug/AP

U intervjuu za Korijere dela Sera Le Pen podvlači da uspeh Đorđe Meloni i partije Italijanska braća predstavlja ohrabrenje i za njenu borbu, jer „već više godina prisustvujemo velikom povratku nacijama“.

- Dugo vremena podvlačim da podele na desnicu i levicu ne postoje, zamenjene su onom „nacije“, to jest onima koji brane naciju, „mondijalisti“ su ti koji se nadaju da će se brisati nacije u korist nadnacionalnih struktura, kao što je Evropa ili druge - zaključuje Le Pen.

- Ova nova podela se utemeljuje u čitavom svetu, posebno u Evropi, Mađarskoj, Poljskoj, Švedskoj, Francuskoj, sada i u Italiji. Centar težišta se premešta u prilog zemalja koje brane ideju nacije, malo po malo to se događa na izborima u Evropi, to je rad sa dugim dahom, ali naši saveznici su sve brojniji.

O Đorđi Meloni i njenoj pobedi Le Pen kaže „50 je nijansi patriotizma, mi nismo nikada tražili klona u Evropi, ali saveznika da, osobe koje dele našu veliku viziju. Dve su obale, ona nacionalna i ona mondijalistička, Melonijeva se neosporno nalazi na našoj obali“.

Zna se da Marin le Pen neguje veliko prijateljstvo sa Mateom Salvinijem i njegovom partijom, pa to i ovoga puta podvlači.

- Liga je partija kojoj sam najbliža, politički i afektivno, verni smo u prijateljstvu, u savezništvu...1.000 sam puta bliža viziji Melonijeve od one Dragijeve.

BONUS VIDEO: BEOGRAD KAO VAŽNA STANICA: Nekad je “Orijent ekspres” jurio Evropom

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva