PREVELIKE PREPREKE: Poljski ministar za evropska pitanja podneo ostavku

Танјуг

12. 10. 2022. u 23:54

POLjSKI ministar za evropska pitanja Konrad Šimanski podneo je danas ostavku u jeku krhkih odnosa Vlade u Varšavi sa Evropskom unijom i unutrašnjih tenzija, javlja AP.

ПРЕВЕЛИКЕ ПРЕПРЕКЕ: Пољски министар за европска питања поднео оставку

Foto: Shutterstock/Ilustracija

Šimanski je novinarima rekao da su pokušajima da se reše glavne nesuglasice Poljske sa EU stale na put razne prepreke, kako u Poljskoj tako i u Briselu.

-Mislim da bi novo otvaranje, koje će biti u formi nove osobe, moglo da pomogne. Ubeđen sam da će moj naslednik imati isto iskustvo, profesionalizam i posvećenost, i da će nastaviti sa sledi politiku u skladu sa interesima Poljske u Evropskoj uniji, rekao je Šimanski.

Šimanski, koji je bio na funkciji ministara za evropska pitanja od 2019. godine, rekao je da, iako se "vlade menjaju, Poljska je jedna zemlja" i dodao da političke promene ne bi trebalo da utiču na njene interese i položaj u Evropi.

Odlazak Konrada Šimanskog protumačen je kao slabljenje tima premijera Mateuša Moravjeckog koji pokušava da smiri tenzije unutar Vlade, izazvane energetskom krizom i rastućim troškovima života, navodi Asošiejted pres.

Brisel je kritikovao poljsku desno orijentisanu Vladu najviše zbog nepoštovanja vladavine prava i demokratije, što je dovelo do zamrzavanja fondova EU za oporavak Poljske od pandemije korona virusa.

Predsednik Andžej Duda zvanično je prihvatio ostavku Šimanskog.

BONUS VIDEO - NOVI BEOGRAD – SURČIN: Više od 300 radnika sa 220 mašina radi na projektu od 58 miliona evra

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

SAMOUBISTVO BIVŠEG MINISTRA MUP-A ISPRED SKUPŠTINE: Ostavio 3 koverte, oduzeo sebi život zbog Haškog tribunala

Na današnji dan, 11. aprila 2002. godine, na ulazu u zdanje Doma Narodne Skupštine Srbije (tadašnje Skupštine SRJ) u Beogradu, bivši ministar unutrašnjih poslova Srbije Vlajko Stojiljković izvršio je samoubistvo, neposredno nakon usvajanja Zakona o saradnji sa Haškim tribunalom. Preminuo je dva dana kasnije od posledica ranjavanja.

11. 04. 2026. u 21:30 >> 21:39

Komentari (0)

SADA JE SVE JASNO! Nikola Jokić ostao u konkurenciji za MVP nagradu, Denver dobio teškog rivala u prvoj rundi plej-ofa