MIZINCEV UPOZORIO: Kijev planira kaznenu ekspediciju u Harkovu
KIJEVSKI režim planira da pošalje oficire Službe bezbednosti Ukrajine (SBU) u Harkov kako bi sproveli kaznenu operaciju za identifikaciju građana lojalnih Rusiji koje planiraju da muče, izjavio je načelnik Centra za kontrolu nacionalne odbrane Ruske Federacije general-pukovnik Mihail Mizincev.

Foto: Profimedia/Ilustracija
- Pouzdano se zna da kijevski režim u najskorije vreme, pod izgovorom da navodno traži korektore vatre za vazdušne i artiljerijske napade Oružanih snaga Rusije, planira da u Harkov pošalje grupu agenata SBU i drugih agencija da sprovedu još jednu veliku kaznenu operaciju identifikacije građana lojalnih Rusiji (koji izražavaju proruske stavove) i njihovo naknadno optuživanje za kolaboracionizam - rekao je Mizincev.
On je objasnio da kao osnov za pritvaranje građana Harkova SBU namerava da iskoristi istoriju poziva i SMS poruka na ruske brojeve pronađene u telefonima i prepisku u instant mesindžerima u kojoj se osuđuju aktuelne ukrajinske vlasti, pratioce ruskih kanala na društvenim mrežama, foto ili video materijale o porazima ukrajinskih vojnih objekata, kao i informacije doušnika o njihovim susedima, prijateljima, rođacima ili poznanicima.
- Pritvoreni građani će biti izloženi pretnjama fizičkom odmazdom prema članovima njihovih porodica, nasilju i mučenju, kao što se već dogodilo u Odesi, Nikolajevu, Slavjansku, Sumiju, Černigovu i nizu drugih naselja - dodao je general.
Mizincev je dodao da su pripadnici ukrajinskih snaga rasporedili nove vatrene položaje i skladišta municije u stambenim zgradama u različitim naseljima Donjecke Narodne Republike, dok je građanima zabranjeno da napuštaju svoje domove i nisu evakuisani.
Prema njegovim rečima, u Družkovki u privatnim domaćinstvima jedinice Oružanih snaga Ukrajine postavile su tešku tehniku, a u stambenim zgradama opremljeni su vatreni položaji i skladišta municije. Istovremeno je pod izgovorom navodne bezbednosti stanovnicima zabranjeno da napuštaju svoje domove, a svi njihovi pokušaji da se samostalno evakuišu u bezbedna područja su strogo suzbijani.
Prema njegovim rečima, u Seversku, u dvorištima stambenih zgrada, pripadnici ukrajinskih formacija postavili su artiljeriju i bacače raketa iz kojih sistematski pucaju na obližnja naselja, dok civilno stanovništvo nije evakuisano.
Osim toga, u Pivničnom su u stambenim zgradama ukrajinski neonacisti takođe opremili uporišta i skladišta municije.
- Svi prilazi zgradama su minirani, ali stanovništvo na to namerno nije upozoreno - dodao je general.
(Sputnjik)
BONUS VIDEO - DEJSTVO RUSKE ARTILjERIJE: Izveštači "Novosti" na položaju u blizini Jasinovate
Preporučujemo


OVO JE ĆERKA JOVANA MEMEDOVIĆA: Retko je viđamo, a krasi je IZRAZITA lepota
09. 08. 2022. u 08:33

BRUTALNA PORUKA IZ RUSIJE NAKON AMERIČKOG NAPADA: Nekoliko zemalja spremno da preda nuklearno oružje Iranu!
POSLE američkih napada na Iran tokom noći, neke zemlje su spremne da predaju svoje nuklearno oružje Teheranu, napisao je na kanalu Telegram zamenik predsednika Saveta bezbednosti Ruske Federacije Dmitrij Medvedev.
22. 06. 2025. u 11:31

HAMNEI PREVARIO TRAMPA: Amerika gađala prazno nuklearno postrojenje?
VISOKI iranski izvori rekli su Reutersu da je većina visoko obogaćenog uranijuma na lokaciji Fordo uklonjena pre američkog napada.
22. 06. 2025. u 10:37

INCEST UNIŠTIO PORODICU: Glumici brat krstio ćerku, a ona ga zavela i rodila mu sina
SLAVNA glumica Greta Skaki u jednom momentu je bila tema svih medija, nakon što je obelodalila da je u romansi sa svojim bratom od tetke Karlom Montegacom. Ova romansa razorila je njenu porodicu, a njih dvoje su se u jednom momentu čak i zakleli na večnu ljubav.
21. 06. 2025. u 10:39
Komentari (0)