BALTIČKO MORE POSTAJE "NATO JEZERO"? Očekuje se snažan odgovor Rusije
POLITIKOLOG Vladimir Džarala predložio je mogući odgovor Rusije na ulazak Švedske i Finske u NATO.
Foto: Profimedia
Prema njegovom mišljenju, ulazak ovih zemalja u Alijansu pretvara Baltičko more u „jezero NATO-a“, a takođe proširuje sposobnosti ovog vojnog bloka.
- Ove zemlje su imale samostalan vojni potencijal, koji će u velikoj meri biti integrisan u NATO. Sada je Baltičko more unutrašnje "jezero NATO-a".
Istovremeno, on napominje da bi razmeštanje nuklearnog oružja u Kalinjingradu moglo da bude snažan odgovor Rusije.
Prema rečima Vladimira Džaralija, to će postati adut za Rusku Federaciju, koja se više ne može pobediti. Ulaskom u NATO ni Finska ni Švedska neće dobiti nikakve prednosti, ali će probleme početi da osećaju sve više.
(Alo)
Preporučujemo
TRI SCENARIJA ZA JAPAN: Putin potpisao ukaz i stavio Tokio pred tešku dilemu
01. 11. 2022. u 21:03
„MORAĆETE DA ŽIVITE SA TIM“: Nakon odluke UNESKO, Zaharova podsetila čiji je boršč
02. 07. 2022. u 08:30
"TI SI KRETEN!" Žestoka svađa u studiju Hit tvita, Babić udario na Antonijevića
ŽESTOKA svađa izbila je večeras u studiju televizije "Pink" u emisiji Hit Tvit gde gostuju predsednica Narodne Skupštine Srbije Ana Brnabić, pravnik Milan Antonijević i biznismen Branko Babić.
16. 11. 2025. u 21:55
ZELENSKI ALARMIRAO EVROPU: Rusija će pokrenuti veliku agresiju na kontinent, poznata i godina
UKRAJINSKI predsednik Volodimir Zelenski tvrdi da Rusija planira da pokrene veliku agresiju na evropskom kontinentu 2029. ili 2030. godine, navodeći da na to ukazuje povećana ruska proizvodnja oružja.
13. 11. 2025. u 10:54
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (2)