RUSKE RAKETE NISU POGODILE CIVILNE OBJEKTE: Peskov demantovao tvrdnje Ukrajine
KREMLj je danas demantovao tvrdnje da su ruske rakete pogodile civilne objekte u blizini ukrajinske crnomorske luke Odesa rano jutros.
Foto: Profimedia
Ukrajinske vlasti saopštile su da su ruske rakete pogodile stambenu zgradu i dva odmarališta, a da je u napadu ubijeno najmanje 18 ljudi i ranjeno više desetina njih, preneo je Rojters.
- Ruska vojska tokom sprovođenja specijalne vojne operacije u Ukrajini izbegava da pogađa civilne objekte kako bi u potpunosti bila fokusirana na vojne ciljeve i mesta za obuku plaćenika - saopštio je danas medijima portparol ruskog predsednika Dmitrij Peskov.
On je podsetio i na izjavu ruskog predsednika Vladimira Putina koji u više navrata naglasio da mete ruske operacije nisu civilni ciljevi i civilna infrastruktura, prenosi TASS.
- Želeo bih da vas još jednom podsetim da je predsednik Rusije i Vrhovni komandant više puta rekao da ruska vojska tokom specijalne vojne operacije ne napada civilne ciljeve ili civilnu infrastrukturu. Izvodi udare na vojna skladišta, industrijske objekte u kojima se održava i popravlja vojna oprema, skladišta municije i lokacije na kojima su stacionirani i obučavani plaćenici i nacionalistički elementi - rekao je Peskov komentarišući tvrdnje da je ruski projektil pogodio stambenu zgradu, navodi ruska agencija.
BONUS VIDEO - POSLEDICE RAZARANjA U UKRAJINI: Snimci uništenog oružja i objekata u Harkovu i okolini
Preporučujemo
SNEŽNI TALAS PARALIŠE AUSTRIJU: Desetine hiljada domaćinstava bez struje
21. 02. 2026. u 13:29
OKO 19.000 DOMAĆINSTAVA BEZ STRUJE U SLOVENIJI: Golob obilazi područja pogođena olujom
21. 02. 2026. u 12:56
TRENUTAK KAD JE SRBIJA ZANEMELA! Vučić se uhvatio za glavu nakon priznanja ove hrabre žene: Dođe mi da zajedno sa vama plačem!
PREDSEDNIK Aleksandar Vučić se uhvatio za glavu nakon što mu je građanka Bora otkrila borbu za usvajanje deteta i probleme sa socijalnom pomoći, obećavši da će pokušati da učini sve što može da problem bude rešen.
20. 02. 2026. u 22:47
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
"KOSOVO, SRBIJA, USTANITE!" Tramp pozdravio i goste kojih nije bilo u sali
AMERIČKI predsednik Donald Tramp osnovao je Odbor za mir, ali je već na osnivačkom sastanku "Odbora za mir" zapretio ratom. Pretnju iz govora ponovio je i u avionu za Džordžiju. Ozbiljnost pokazuje i premeštanje nosača aviona u istočno Sredozemlje.
21. 02. 2026. u 09:40
Komentari (3)