ELIMINISANO VIŠE OD 3.000 PLAĆENIKA: Konašenkov – Veliki gubici stranih vojnika u Donbasu
PORTPAROL ruskog Ministarstva odbrane general major Igor Konašenkov rekao je da je većina plaćenika u Ukrajini eliminisana u zoni borbenih dejstava zbog niskog nivoa obučenosti i nedostatka iskustva.
Foto Tanjug/AP
- Stotine plaćenika u Ukrajini ubijeno je preciznim raketama velikog dometa, čim su stigli na vojne poligone i u jedinice. Međutim, većina je ubijena u borbama zbog slabe obučenosti, kazao je general.
-Komandanti jedinica Oružanih snaga Ukrajine i Nacionalne garde, u čijim sastavima su bili i plaćenici, u nastojanju da smanje gubitke svoje vojske, ne štede strance”, poručio je Konašenkov, prenosi Tanjug.
Naveo je da je broj stranih plaćenika u Donbasu smanjen sa 6.600 na 3.500 ljudi, a da je od početka maja priliv stranih plaćenika u Ukrajinu praktično prestao. Dodao je da su vazdušno-kosmičke snage Rusije pogodile 21 položaj ukrajinske vojske, uključujući komandne centre bataljona „Kraken” i „Azov” u području Harkova.
BONUS VIDEO - POGLEDAJTE SNIMAK RUSKOG NAPADA NA STRANE "LEGIONARE": Iskander sravnio sa zemljom kasarnu
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)