JOŠ UKRAJINSKIH VOJNIKA PRONAĐENO U "AZOVSTALJU": "Izgubili su se, sada su poslati svojim drugovima"
JOŠ nekoliko ukrajinskih militanata pronađeno je danas u "Azovstalju", rekao je predsednik Donjecke Narodne Republike Denis Pušilin.
Foto: Shutterstock/Zabby
- Nekoliko ljudi je bilo izgubljeno, i oni su poslati svojim drugovima. U pitanju su tri ili četiri osobe - rekao je Pušilin za emisiju "Solovjov uživo".
Prema podacima ruskog Ministarstva odbrane, od 16. maja je oružje položilo i predalo se više od 2.400 nacionalista i pripadnika ukrajinske vojske, koji su bili blokirani na teritoriji "Azovstalja" oko mesec dana.
Bitka za Mariupolj vodila se od 24. februara do 17. maja 2022. godine, kada su snage Rusije i DNR preuzele potpunu kontrolu nad tim gradom.
Na strani ukrajinskih snaga su se borili puk Azov, snage Teritorijalne odbrane Ukrajine i neregularne snage. Na strani Rusije su pored regularnih oružanih snaga učestvovali i čečenski borci - „Kadirovci”, kao i snage narodne milicije DNR.
Grad Mariupolj je veliko industrijsko čvorište i najveći je grad na Azovskom moru.
Kontrola ove luke na zapadnoj obali Azovskog mora je od vitalnog značaja za ekonomiju Ukrajine.
Za Rusiju, on omogućava kopneni put do Krima, kao i prolaz ruskom pomorskom saobraćaju. Zauzimanje grada je Rusiji dalo punu kontrolu nad Azovskim morem.
BONUS GALERIJA: Rusko vazduhoplovstvo
BONUS VIDEO: ZAJEDNIČKA PATROLA RUSA I KINEZA - Avioni iznad Japanskog i Istočnokineskog mora
Preporučujemo
RAT U UKRAJINI: U toku čišćenje Severodonjecka, Ukrajinci hapse zbog "proruske propagande" (FOTO/VIDEO)
31. 05. 2022. u 07:30 >> 22:48
BRISEL I NATO SE OVOME NISU NADALI Ruska odluka drma Evropu: Brigada marinaca posataje divizija na vratima EU (VIDEO)
VOJNO-politička situacija između Rusije i evropskih država ulazi u fazu opasne eskalacije. Moskva je iznenada donela odluku da postojeću 336. gardijsku brigadu mornaričke pešadije, stacioniranu u Kalinjingradskoj oblasti, reorganizuje i podigne na nivo divizije.
30. 12. 2025. u 20:45
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
RADAŠINOVA SNAJA U KUPAĆEM: Poprsjem oduševila muškarce
GLUMICU Anu Sakić upoznali smo kao Ingrid u seriji "Selo gori, a baba se češlja", a jednom je pokazala kako izgleda u prirodnom izdanju, bez ičega na svom licu.
01. 01. 2026. u 09:15
Komentari (0)