SPREČEN ATENTAT NA DŽORDŽA BUŠA: FBI osujetio pokušaj ubistva bivšeg šefa Bele kuće

FBI je osujetio pokušaj ubistva bivšeg američkog predsednika Džordža Buša mlađeg, piše Forbs, prenosi "Raša Tudej".

СПРЕЧЕН АТЕНТАТ НА ЏОРЏА БУША: ФБИ осујетио покушај убиства бившег шефа Беле куће

Foto Tanjug/AP

Kako navodi izdanje, atentat na bivšeg šefa Bele kuće planirao je Iračanin koji živi u Ohaju. U SAD je stigao pre dve godine, nakon što je podneo zahtev za azil.

Osumnjičeni (koji nije imenovan) posetio je Teksas da bi snimio Bušovu kuću na video snimku, a takođe je pokušao da pomogne iračkim poznanicima da odlete u Sjedinjene Američke Države kako bi učestvovali u pripremi pokušaja atentata.

Njega je bilo moguće pronaći zahvaljujući pregledu prepiske u "WhatsApp" aplikaciji, nakon što je FBI od doušnika dobio informaciju o planovima osumnjičenog. Podaci o hapšenju ili podignutim optužnicama nisu dati.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

USPEŠNA SARADNJA KSV I FONDACIJE MERIDIAN: Finansijska injekcija za klubove sa područja Pokrajine