STOTINE MILIJARDI EVRA ZA SMRZAVANJE: Plan Brisela za oslobađanje zavisnosti od Rusije
19. 05. 2022. u 06:00
EVROPSKA komisija je juče predstavila novi plan vredan oko 300 milijardi evra za akcije u oblasti energetike i očuvanja okoline.
Povezane vesti
"SASVIM JE MOGUĆE" Peskov: Kremlj očekuje nova ograničenja EU za ruske građane
KREMLj veruje da će Evropska unija uskoro da uvede dodatna ograničenja za ruske građane, što bi, prema oceni Moskve, predstavljalo nastavak politike konfrontacije, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.
06. 11. 2025. u 12:58
"IMAJU DOVOLJNO VATRENE MOĆI DA ZAPALE LOMAČU" Američki ekspert ocenjuje: Evropa bi rado napala Rusiju, ali nema ni oružja ni iskustvo
EVROPSKE zemlje žele da napadnu Rusiju, ali im nedostaju resursi za to, izjavio je bivši analitičar CIA-e Lari Džonson na Jutjubu.
06. 11. 2025. u 11:56
I DALJE NEMA EVROPSKOG JEDINSTVA: Rim, Pariz i Brisel protiv predaje Kijevu zamrznute ruske imovine
ITALIJA, Francuska i Belgija protive se inicijativi da se zamrznuta ruska imovina preda Kijevukao osnova za kredit Ukrajini, piše list „Korijere dela sera“.
03. 11. 2025. u 12:35
UVELI SANAKCIJE A POVEĆALI UVOZ: EU povećala kupovinu ruskog tečnog prirodnog gasa za sedam odsto međugodišnje
EVROPSKA unija je iz Rusije uvezla u prvoj polovini ove godine tečni prirodni gas (LNG) u vrednosti od 4,5 milijardi evra i to je rast za sedam odsto u odnosu na prošlu godinu, objavjeno je u podacima Instituta za energetsku ekonomiju i finansijsku analizu (IEEFA).
30. 10. 2025. u 23:11
NEMAČKI "BILD" ANALIZIRA: EU - treći najveći trgovinski partner Rusije
EU je zauzela treće mesto po ukupnom obimu trgovine sa Rusijom u 2024. godini, piše Bild, pozivajući se na istraživanje Nemačkog ekonomskog instituta.
26. 10. 2025. u 14:35
Najnovije iz rubrike
ČEKAJU SIGNAL ZA UDAR Najveći nosač aviona stigao u karipsko more: Amerika rasporedila 12.000 vojnika na desetak ratnih brodova (VIDEO)
"DžERALD FORD", najveći američki nosač aviona, ušao je u nedelju u Karipsko more, što samo predstavlja nastavak priliva američkog naoružanja i pojačavanje pritiska na Venecuelu.
16. 11. 2025. u 21:33
CVIJANOVIĆ SE SASTALA SA VADEFULOM U SARAJEVU: Razgovori o proširenju EU
SRPSKI član Predsedništva BiH Željka Cvijanović sastala se večeras sa nemačkim ministrom spoljnih poslova Johanom Vadefulom, koji je posetom Sarajevu započeo niz poseta zemljama Zapadnog Balkana.
16. 11. 2025. u 20:45
“NIJE PROBLEM ŠTO JE DIGNUT U VAZDUH” Bukti sukob između dve NATO zemlje, najveća misteriozna sabotaža preti da raspali Evropu
PRIGUŠENE eksplozije i mlaz mehurića koji su kasne septembarske noći 2022. probili površinu Baltičkog mora razorili su dva gasovoda Severni tok, ključnu rusku gasnu magistralu ka Evropi. Napad se dogodio samo nekoliko meseci nakon početka ruske invazije na Ukrajinu, a udarni talasi te noći odjekuju kontinentom i godinama kasnije, piše CNN.
16. 11. 2025. u 20:38
U UKRAJINI DEZERTERA ISTO KOLIKO I VOJNIKA: Većina pobegne još iz centra za obuku
OKO 80 odsto mobilisanih u Ukrajini beži još iz centara za obuku, a stopa dezerterstva će uskoro biti jednaka veličini vojske, izjavio je Roman Kostenko, sekretar komiteta Vrhovne rade za nacionalnu bezbednost i odbranu.
16. 11. 2025. u 20:33
ZVUCI SEKSA U BRITANSKOM PARLAMENTU: Posle skandala - uhapšena dva muškarca
DVOJICA muškarca uhapšena su, pa puštena na slobodu uz kauciju, nakon što je mobilni telefon postavljen u Donjem domu britanskog parlamenta kako bi puštao "seksualne zvukove" tokom poslaničkih pitanja britanskom premijeru Kiru Starmeru.
16. 11. 2025. u 20:32
Komentari (0)