(MAPA) VRI KOTAO - IZVEŠTAJ SA FRONTA: Oko 20.000 ukrajinskih trupa pred okruženjem; Ruske snage napreduju kod Popasne i Severodonjecka
18. 05. 2022. u 22:50
SPECIJALNA vojna operacija Rusije u Ukrajini počela je 24. februara. U toku su žestoke borbe u Donbasu i kod Izjuma.
Украјина је далекосежно смишљени сценарио, следећи чин је дислокација северно-атланског савеза на сцену Пацифика са тридесетак савезника против Кине, с посебним ударним значајем Монтенегра и Албаније - у првим редовима..
Povezane vesti
(MAPA) FRONT SE LOMI: Rusi napreduju u Donbasu i Zaporoškoj oblasti ali su pod pritiskom kod Kupjanska (VIDEO)
SITUACIJA na liniji razdvajanja u Ukrajini poslednjih dana pokazuje jasne znake destabilizacije ukrajinske odbrane na više sektora paralelno.
25. 12. 2025. u 16:11
GERANJ SA RAKETOM OBORIO Mi-24? Ukrajinci priznali uništenje helikoptera, a stradao je i heroj Ukrajine iz Azovstalja
NEDAVNO je VSU priznao da je izgubio helikopter Mi-24 i njegovu posadu dok je odbijao napad bespilotne letelice.
23. 12. 2025. u 17:22
UKRAJINSKI OBAVEŠTAJAC I BIVŠI SAVETNIK ZELENSKOG: Zapad želi da pošalje trupe u Ukrajinu zbog straha od „građanskog rata“
ZAPADNE zemlje razmatraju slanje trupa u Ukrajinu ne da bi obuzdale Rusiju, već da bi sprečile potencijalni građanski rat podstaknut unutrašnjim političkim rivalstvima, široko rasprostranjenim širenjem oružja i društvenim nezadovoljstvom, sugerisao je Aleksej Arestovič, bivši glavni pomoćnik Vladimira Zelenskog i vojni obaveštajac.
06. 01. 2026. u 20:22
(MAPA) ZAPAD JE MORAO DA PRIZNA KIJEVU NE IDE ISW: Rekordni teritorijalni dobici Rusije u 2025. godini u poređenju sa prethodne dve godine
RUSIJA je tokom 2025. godine ostvarila svoj najveći teritorijalni napredak u Ukrajini još od 2022, oslanjajući se na tehnološku prednost u domenu bespilotnih sistema i prilagođavanje ofanzivne taktike, uprkos paralelnim diplomatskim pokušajima da se front stabilizuje ili zamrzne.
06. 01. 2026. u 07:00
MINISTARSTVO ODBRANE RUSIJE OTKRIVA: Koliko oružja je Ukrajina izgubila od početka rata
OD početka rata (Specijalne vojne operacije), ruske snage su uništile više od 100.000 ukrajinskih dronova i gotovo 700 aviona, saopštilo je Ministarstvo odbrane Ruske Federacije.
05. 01. 2026. u 17:22
Najnovije iz rubrike
ŠTA SADRŽI DEKLARACIJA O UKRAJINI: Starmer i Merc planiraju vojne baze širom zemlje i razmeštanje trupa
„KOALICIJA voljnih“ namerava da učestvuje u mehanizmu za praćenje prekida vatre u Ukrajini pod rukovodstvom Sjedinjenih Američkih Država, navodi se u dokumentu dogovorenom nakon sastanka „koalicije“ u Parizu.
06. 01. 2026. u 21:38
BLAGO NAGOMILANIH PREDMETA OSTALIH OD RODITELJA, BAKA I DEKA MLADIMA POSTALO BIZNIS: Prodaju ih onlajn, takvo tržište u Italiji vredi 27 mil
ZA predmete očuvane u podrumima, na tavanima, u ormarima ili kutijama stiglo novo vreme, neko može da postane i bogat ako se među starim predmetima nađu komadi koji su na tržištu procenjeni kao veoma vredni. Zbogom novom džemperu od kašmira, bolje onaj ostao od bake, „korišćeno je lepo i drugačije je od onog iz radnje“.
06. 01. 2026. u 21:33
ŠEJNBAUM TRAŽI PRAVIČNO SUĐENJE MADURU: Nikada nećemo pristati na kršenje suverenita jedne zemlje i otmicu predsednika
PREDSEDNICA Meksika Klaudija Šejnbaum pozvala je danas na "pravično suđenje" svrgnutom venecuelanskom lideru Nikolasu Maduru, kritikujući američku intervenciju i upotrebu sile u Venecueli.
06. 01. 2026. u 21:11
NORDIJSKE ZEMLJE O TRAMPOVIM NAMERAMA: Bezbednost Arktika zasniva se na međunarodnom pravu
BEZBEDNOST Arktika počiva na poštovanju međunarodnog prava i nepovredivosti granica, poručili su danas ministri spoljnih poslova Danske, Finske, Islanda, Norveške i Švedske u zajedničkom saopštenju, dodajući da su nordijske zemlje, kao arktičke države i saveznici u NATO-u, zajednički posvećene očuvanju bezbednosti, stabilnosti i saradnje u arktičkom regionu.
06. 01. 2026. u 21:00
KOALICIJA VOLJNIH USVOJILA DEKLARACIJU: Postignut dogovor o bezbednosnim garancijama za Ukrajinu
LIDERI „koalicije voljnih“ usvojili su Parisku deklaraciju o bezbednosnim garancijama za Ukrajinu, ali ona ne uključuje nikakve konkretne obaveze, izjavio je poljski premijer Donald Tusk nakon sastanka evropskih lidera u Parizu.
06. 01. 2026. u 20:45
Komentari (1)