NEMCI SE PROTIVE SLANJU ORUŽJA UKRAJINI: Raste broj potpisnika peticije, pozivaju Šolca na uzdržanost
BROJ Nemaca koji se protive slanju teškog naoružanja Kijevu nastavlja da ubrzano raste, a peticiju koja poziva nemačkog kancelara Olafa Šolca da ne šalje takvo oružje do sada je potpisalo 203.913 ljudi, objavljeno je na internet stranici "Čejndž".

Foto: Shutterstock/Ilustracija
Tridesetak ličnosti iz oblasti kulture i umetnosti, uključujući nemačke novinare, muzičare, umetnike kao što je jedan od važnijih predstavnika nemačke posleratne književnosti Martin Valser, poslalo je u petak, 29. aprila, otvoreno pismo Šolcu u kojem se kancelar poziva da ne snabdeva Kijev teškim naoružanjem.
Ceo tekst pisma objavljen je na internet stranici nemačkog magazina "Ema", a autori upozoravaju da bi slanje teškog naoružanja Kijevu moglo da vodi ka trećem svetskom ratu.
Autori su izrazili podršku Šolcevim naporima da spreči ishod u kojem bi događaji u Ukrajini prerasli u novi globalni sukob, preneo je TASS.
U tekstu pisma naglašeno je da bi isporuka većih količina teškog naoružanja Kijevu učinila Berlin stranom u sukobima, što bi izazvalo rizik od globalnog rata.
Većina poslanika Bundestaga glasala je 28. aprila za dokument u kojem se poziva na proširenje vojne pomoći Kijevu i osudu vojne akcije u Ukrajini.
Šolc je do sada bio rezervisan kada je reč o pitanju isporuke teškog naoružanja Kijevu i pod velikim je pritiskom zbog nedostatka volje da direktno isporuči takvo oružje Ukrajini.
BONUS GALERIJA: Ukrajinski "Bajraktari"
BONUS VIDEO: BRITANSKI PLAĆENIK U UKRAJINI - Niko nije ni dinara dobio za ratovanje
Preporučujemo

(UŽIVO) RAT U UKRAJINI: Ukrajinske snage ispalile 40 raketa „Grad“ na Donjeck (FOTO/VIDEO)
04. 05. 2022. u 07:13 >> 22:45

RUSKI EKSPERT PORUČUJE: Azijsko tržište će uskoro postati ključno za „Gasprom“
04. 05. 2022. u 11:25

BUKTI RAT NA RELACIJI BUDIMPEŠTA-ZAGREB Sijarto Plenkoviću: Ti si lažov, hoćeš preko nafte da profitiraš od rata u Ukrajini!
ODNOSI između Mađarske i Hrvatske dodatno su se zaoštrili nakon što je mađarski ministar spoljnih poslova Peter Sijarto optužio Zagreb za ratno profiterstvo. Hrvatski državni vrh je u petak oštro odbacio optužbe, a premijer Andrej Plenković uzvratio je nazvavši Sijarta "izuzetno bezobraznim".
27. 09. 2025. u 12:25

AMERIKANCI ODUŠEVLjENI VUČIĆEM! Pljušte komentari nakon gostovanja na Njuzmaksu: "Hoćemo ga kod Takera, divno je čuti ovog mudrog čoveka"
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić gostovao je sinoć na američkoj televiziji Njuzmaks, a njegovo gostovanje privuklo je veliku pažnju američke javnosti.
27. 09. 2025. u 11:29

LjUTILA SE: Bora i Brega pijani napisali pesmu, posvetili je PEVAČICI - dugo nije pričala sa Goranom
U VREME stare Jugoslavije, tačnije osamdesetih godina prošlog veka, vladao je popriličan rivalitet između dve najpopularnije grupe - "Bijelog dugmeta" i "Riblje čorbe".
28. 09. 2025. u 08:33
Komentari (0)